Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MOTO LG Racing Team testoval na Slovakiaringu

MOTO LG Racing Team testoval na Slovakiaringu

Na svoje prvé kilometre v novej sezóne sa vydal i slovenský tím svetovej série Superstock 1000 FIM Cup, Moto LG Racing Team. Tím pána Ľuboša Gréča s novým jazdcom Karlom Peškom si na dvojdňový test vybral domáci okruh Slovakiaring.

Karel sa po zimnej pauze opäť posadil do sedla stroja Ducati 1199 Panigale R a spolu s mechanikmi začal s prípravou motocykla. I napriek niekoľkomesačnej prestávke Pešek ukázal dobrú rýchlosť a na kratšej verzii okruhu dosahoval okamžite sľubné časy. Tím sa v prvom dni venoval prispôsobeniu motocykla na Karlovu postavu, pretože pri poslednom teste, ktorý sa taktiež odohral na slovenskom okruhu na rovnakej verzii, Panigale skúšalo viacero jazdcov, teda nastavenie bolo viacmenej univerzálne.

V druhom dni tím pokračoval v práci na elektronike, nastavení podvozku Ducati Panigale a riešení zlepšenia priľnavosti na prednej časti. Na dráhe bolo mnoho ďalších jazdcov a Karel potrénoval i jazdu rôznymi stopami a predbiehacie manévre. V poobedňajších hodinách mal Pešek pád, keď sa mu v ľavej zákrute na protiľahlej časti okruhu zavrel predok a test musel byť predčasne ukončený.

I napriek pádu je tím s priebehom a výsledkom testu spokojný. Jazdec ukázal dobrú rýchlosť a tím dosiahol progres i v nastavení stroja.

Karel Pešek:
„Zimní pauza byla doluhá. Konečně jsme mohli začít testovat na Slovakiaringu a zvykat si na novou motorku a práci týmu. V pátek jsme jezdili celé odpoledne na trati sami a mohl jsem si zvykat vklidu na motorku a zkoušet různá nastavení. Časy jsme zajížděli hned na první ježdění velmi slušné. V sobotu jsme začali jezdit hned od rána, ale na trati bylo příliš mnoho jezdců, tak bylo obtížné si udelat místo. Zkoušeli jsme opět různá nastavení, některá z nich se osvědčila. Bohužel jsem spadl v 6 zatáčce odpoledního tréninku a tento pád nám narušil zbytek testovacího dne. S tímto testem jsem spokojen, jen škoda toho pádu. Teď už nás čeká závod světového poháru Superstock 1000 FIM Cup v Aragonu, kde jsem ješte nebyl a kde mým prvním cílem bude, co nejdříve se naučit trať."

Ľuboš Gréč:
„Na náš prvý test sme sa po dlhej zimnej prestávke všetci tešili a boli sme plní očakávania, ako nám to pôjde.Test začal v piatok poobede, keď vďaka ústretovému postoju vedenia Slovakiaringu sme mali k dispozícii okruh len pre seba a využili sme ho 100%. V piatok sa nám darilo, Karel potvrdil moje očakávania, keď jazdil veľmi slušné časy a mali sme od neho dobrý výstup pre ďalšie zlepšovanie nastavenia. V sobotu bol test už o niečom inom, pretože sa jazdilo v rámci agentúry a vďaka peknému počasiu bola účasť na hranici priepustnosti trate. Táto skutočnosť mi ale nevadila, jednak preto že Karel si vyskúšal aj inú stopu pri predbiehaní a aj preto, lebo sme sa mohli porovnať s inými kvalitnými jazdcami (zišla sa tu dobrá spoločnosť Michal Fila, Zbyněk Čech, Jan Halbich, Michal Dokoupil ...). Testovanie pre nás však bohužiaľ skončilo predčasne pádom Karla, keď po radikálnej (plánovanej) zmene nastavenia a po zmene typu prednej pneumatiky, dostal šmyk na predné koleso a spadol. Karel našťastie pád absolvoval bez zdravotných problémov, horšie na tom bola motorka. Vďaka protibežným obrubníkom došlo k poškodeniu prednej vidlice a tak sme boli nútení test ukončiť. Ďalej nás preverí už ostrý závod 13.4.2014 v španielskom Aragóne.“

 

Prvý pretek svetového pohára Superstock 1000 FIM Cup sa pôjde už o dva týždne v španielskom Aragóne a diváci a fanúšikovia ho budú môcť sledovať v nedeľu 13.4.2014 o 14.30h v priamom prenose na TV stanici Eurosport 2.

 

102_7839_-_kopia.JPG20140328_152940_-_kopia.jpg20140329_100906_-_kopia.jpg20140329_112345.jpg102_7831_-_kopia_-_kopia.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok