Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

D. Streda zahájila MM SR minimotocyklov a skútrov

D. Streda zahájila MM SR minimotocyklov a skútrov

V nedeľu 21. apríla sa na kartingovej trati v Dunajskej Strede uskutočnilo prvé tohtoročné podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motocyklových kategóriách Mini Moto, Mini GP a skútrov. Agentúra Motosport Agency, ktorá je Slovenskou motocyklovou federáciou poverená organizovaním seriálu, pripravila výborné preteky doplnené ideálnym počasím.

Keďže sa tento rok šampionát organizuje spolu s maďarskou a českou motocyklovou federáciou, podujatia sa zúčastnilo viac ako sedemdesiat pretekárov a to zabezpečilo nielen kvalitnú účasť, ale aj strhujúce súboje na pretekárskej trati.

Podujatie svojou účasťou poctil aj prezident Slovenskej motocyklovej federácie Dr. Peter Smižík, ktorý preteky hodnotil veľmi pozitívne a na záver programu oceňoval najúspešnejších pretekárov.   A komu sa v Dunajskej Strede darilo najviac?

V kategórii Mini Moto v triede Junior A, teda medzi najmladšími pretekármi do 9 rokov, sa najviac darilo domácemu sedemročnému pretekárovi Michalovi Búlikovi, obhajcovi titulu šampióna, ktorý zvíťazil pred českým jazdcom Jonášom Kocourkom a krajanom Máriom Zajacom. Trieda Senior Open 40 sa stala dominantou českých zástupcov, keď víťazstvo v oboch jazdách a aj celkovo vybojoval Patr Jadrný, pred Jakubom Machů a Markétou Strnadovou.  Slovák Libor Varmuža ovládol obe jazdy triedy Senior Open Expert, keď po oba razy za sebou zanechal českého pretekára Petra Seménku. Tretie miesto obsadil slovenský jazdec Marek Pecúch.

Premiéru v šampionáte mala kategória Mini GP, kde v triede Mini GP 50 suverénne víťazil úradujúci Majster Európy Martin Gbelec z Českej republiky. Na stupňoch víťazov ho doplnil krajan Jiří Mrkývka a maďarský jazdec Márk Babonics. Zo slovenských pretekárov sa najlepšie darilo v cieli štvrtému Filipovi Simonicsovi.

V kategórii skútrov sa darilo predovšetkým slovenským pretekárom. V triede Street zvíťazil Adam Bednár, v Sportoch bol najúspešnejší Lukáš Há, ktorý zvádzal prekrásne súboje s Lukášom Hypským. Aj v triede Racing zostalo víťazstvo na Slovensku a to vďaka Lukášovi Sulovi, ktorý porazil Maďara Attilu Magdu a jeho brata Sándora, no v triede Open sa pre zmenu najlepšie darilo maďarskému pretekárovi Attilovi Gáspárovi, ktorý

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky pokračujú druhým podujatím 12. mája v českom Písku.

Autor foto: Richard Karnok, Motomedia Agency s.r.o.


Michal Bulík Martin Gbelec Attila Gaspar Junior A

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok