Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Finále seriálu IMRC sa odohralo na Slovakia Ringu

Finále seriálu IMRC sa odohralo na Slovakia Ringu

Šesťdielny medzinárodný seriál International Motocycle Race Championship, v rámci ktorého sa konajú aj Majstrovstvá Slovenska a Slovenský pohár cestných motocyklov sa cez víkend skončil podujatím na Slovakia Ringu. Na pretekárov aj divákov čakali mimoriadne napínavé preteky, keďže vo väčšine tried ešte nebolo rozhodnuté o celkových víťazoch.

Organizátori z promotérskej agentúry Slovakia Racing tentoraz pre zúčastnených pripravili 3737 metrov merajúci prvý variant nášho okruhu a finále to nakoniec bolo ako sa patrí. Už v sobotu sa rozhodovalo o majstrovskom titule v triede 125 cm3, ktorý si nakoniec nielen v medzinárodnom ale aj slovenskom hodnotení vybojoval Jaroslav Čech.

Jaroslav_Cech1.jpg
Nič isté nemal ani vedúci pretekár medzinárodného seriálu v triede Superstock 600, Slovák Martin Durdík. V sobotňajších prvých pretekoch skončil až piaty a pred poslednou jazdou sezóny si veľa pokoja neužil. V nedeľu však po výbornom výkone skončil druhý a zaslúžene sa stal medzinárodným šampiónom s päťbodovým náskokom na Maďara Gyutaia.

Martin_Durdik1.jpg
Trieda Supersport poznala svojho suverénneho víťaza už pred posledným podujatím, Slováka Lukáša Jasenského, a tak si tento mimoriadne talentovaný jazdec tentoraz vyskúšal aké je to jazdiť na väčšom Superbiku. Tam sa okamžite udomácnil a v nedeľu si vybojoval druhé miesto v IMRC a dokonca víťazstvo medzi Slovákmi! V kráľovskej triede Superbikov nás však oveľa viac zaujímalo ako sa bude dariť nášmu Vladimírovi Ružovi. Ten prišiel na posledné podujatie len s jednobodovým náskokom na čele medzinárodného šampionátu a jeho súperi mali byť „papierovo“ väčšími favoritmi. Ruža však dokázal v oboch pretekoch súperov poraziť a zaslúžene získať nielen titul medzinárodného šampióna, ale aj už piaty titul majster Slovenska.

Vladimir_Ruza1.jpg
V triede Superstock 1000 si prvenstvo v seriáli IMRC do Maďarska odváža Gábor Fenyvesi, ktorý s rozdielom štyroch bodov zdolal Poliaka Jaroslawa Chomicza. Najúspešnejším Slovákom bol v tejto triede Radoslav Chmára, ktorý skončil celkovo ôsmy.
Slovenský pohár v triedach do 600 aj nad 600 cm3 poznal celkových víťazov už pred poslednými pretekmi, keď sa zo zaslúžených prvenstiev radovali Ján Fízeľ a Andrej Hudec. Poslednou nevyriešenou tajničkou preto bola veteránska trieda pretekárov nad štyridsať rokov. Tam sa v medzinárodnom hodnotení dočkal zaslúženého víťazstva Zbyněk Čech z ČR, medzi Slovákmi bol najúspešnejší Juraj Knezovič.

Prvý ročník šampionátu IMRC bol mimoriadne úspešný, odjazdilo sa šesť podujatí vždy s dvomi pretekmi na piatich okruhoch, no promotérska agentúra Slovakia Racing sa už teraz sústreďuje na prípravy ďalšieho ročníka s cieľom posunúť seriál na ešte vyšší level v hierarchii motocyklových seriálov. Verme, že sa to podarí a kráľovnej motocyklového športu bude patriť pozícia, ktorú si rozhodne zaslúži.

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok