Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Do Malaciek sa vracajú motocyklové preteky

Do Malaciek sa vracajú motocyklové preteky

22. septembra sa na mestskom okruhu v Malackách uskutočnia motocyklové preteky pod názvom Memoriál Arnolda Gašpara. Podujatie bude súčasťou seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky cestných pretekov historických motocyklov.

Organizátorom pretekov je združenie Racing Club Záhorák, za ktorým sa skrývajú známe osobnosti z histórie motocyklového športu, veď pamätníkom slovenskej pretekárskej histórie mená ako Blusk či Haranta určite niečo hovoria.
Na pretekárov čaká 1480 metrov dlhá trať v šírke 6 – 10 metrov, ktorej štart bude na Radlinského ulici pred Mestským úradom Malacky a jazdiť sa bude v protismere hodinových ručičiek.

malacky-preteky.jpg

Z histórie pretekov v Malackách
Prvé motocyklové preteky sa v Malackách uskutočnili 30. mája v roku 1971 pod názvom Rýchlostné preteky sériových motocyklov. Jazdilo sa v triedach 50, 125 a 250 cm3. Celkovo štartovalo 20 jazdcov, z toho trinásť Malačanov. Od roku 1972 už boli päťdesiatky súčasťou Majstrovstiev Slovenska, preteky sa konali v strede mesta, no od roku 1973 sa pre prestavbu križovatky presťahovali mimo centra, o rok neskôr tu už štartovali aj pretekárske špeciály. Do centra mesta sa podujatie vrátilo v roku 1978. V roku 1983 sa tu v kubatúre 50 cm3 (o rok neskôr ju nahradili osemdesiatky) jazdilo už o body do federálnych československých majstrovstiev. Na trati sa počas šestnástich ročníkov predstavila celá slovenská špička na čele s Petrom Balážom, Rudolfom Mitošinkom, Ernestom Korčákom, svoj debut na okruhoch tu v sedemdesiatych rokoch zažil Pavol Dekánek… V Malackách bolo v prvých ročníkoch špecialitov, že sa tu počas jednej sezóny konali aj dve podujatia, na jar a na jeseň.
Celú históriu Malackých pretekov odštartoval ako riaditeľ už v spomenutom prvom ročníku 1971 Arnold Gašpar, s ktorého menom bola spätá celá história okruhu. Aj preto si súčasní organizátori z Racing Clubu Záhorák chcú uctiť jeho pamiatku práve týmto podujatím, ktoré ponesie jeho meno.

 

Zdroj: http://www.moto-cup.sk/vintage/do-malaciek-sa-vracaju-motocyklove-preteky/

 

malacky-preteky.jpgmalacky-baner.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok