Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Opustil nás Milan Šobáň starší…

Opustil nás Milan Šobáň starší…

Dnes, 9. septembra 2013, navždy dotĺklo srdce jednej z legiend československého motocyklového športu, Milana Šobáňa staršieho, ktorý svojho času štartoval aj v Majstrovstvách Slovenska a zapísal sa aj do listiny šanpiónov. Po zranení, ktoré utrpel vlani na pretekoch v Radvaniciach, nakoniec boj o život prehral.

Milan Šobáň, narodený 28. 2. 1937, začínal pretekať v roku 1953 ako súťažák, o dva roky presedlal na okruhy, ktorým zostal verný do konca. V priebehu rokov jazdil temer všade, temer vo všetkých triedach a temer na všetkom. Je to zjednodušene povedané, ale ak si zoberieme triedy od 50 ccm po moná vrátane oldtimerov v súčasnosti, za päťdesiat rokov na našich tratiach sa toho dalo stihnúť skutočne dosť.

soban_starsi.jpg

Najväčšie úspechy dosiahol v triede do 50 ccm, kde v roku 1971 skončil v Majstrovstvách ČSSR na celkovom štvrtom mieste a k tomu sa mu podarilo bodovať šiestym miestom na Grand Prix v Brne v 50-kach!  V nasledujúcich rokoch sme ho mali možnosť vidieť vo vyšších triedach, rok 1974 mu priniesol siedme miesto v republike v triede 350 ccm. Neskôr začal aj so synom jazdiť za klubové farby Malaciek a v slovenských majstrovstvách dosiahol v roku 1988 na titul v triede 125 ccm, ktorá bola v tej dobe najnabitejšou.

Štartoval na mnohých medzinárodných pretekoch u nás so striedavými úspechmi, vždy úmernými kvalite motocykla. Okruhy mal rád technické – Hořice, Jičín, Prievidzu, Brno, Karvinú, ale aj Piešťany. No a ako každý patriot zo „Slovácka“, bol v podstate veselá kopa, zaspieval si s harmonikou aj bez nej. Preteky u Šobáňovcov vždy tvorili celoživotnú filozofiu.

Odišiel skvelý pretekár, odišiel vzácny a nenahraditeľný človek.

Česť jeho pamiatke!

ZDROJ: www.moto-cup.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok