Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MiniGP a Scootre bojovali o body na Pannoniaringu

MiniGP a Scootre bojovali o body na Pannoniaringu

V dňoch 10. a 11. augusta sa uskutočnilo 5. podujatie šesťdielneho seriálu MM SR MiniGP a Scooter 2013 na kartingovej dráhe na maďarskom Panoniaringu. Jazdcov po príchode v piatok večer privítalo nevľúdne veterné a daždivé počasie, ktoré sa ale cez víkend umúdrilo a preteky prebiehali za krásneho slnečného počasia.

 

Technicky náročný okruh merajúci 1070 m poskytol divákom zaujímavé súboje jazdcov vo všetkých triedach. Už po meraných tréningoch bolo jasné, že v popoludňajších jazdách sa bude bojovať o každý centimeter na trati.

 

V triede Sport, ktorá je výlučnou záležitosťou slovenských jazdcov si prvenstvo odniesol Lukáš Há pred Michalom Nemčovičom a Lukášom Hypským. Títo traja jazdci zvádzali súboj na ostrie noža počas obidvoch jázd. Aj na ďalších pozíciách poskytli jazdci divákom zaujímavé súboje.

V Streetoch bol najúspešnejším jazdcom Adam Bednár.

 

V triedach Racing a Open slovenskí jazdci bojovali a dosiahli v súčte bodov oboch jázd

pódiové umiestnenia. Víťazstvo v racingoch si vybojoval maďarský jazdec Attila Magda, na druhom mieste skončil jeho brat Sándor Magda a tretie miesto si vybojoval slovenský jazdec Boris Korčák.

Víťazstvo v triede Open vybojoval Attila Gáspár, na 2. mieste bol náš Martin Gudaba, ktorý napriek pádu v prvej jazde stratil šancu na celkové prvenstvo v podujatí. Tretie miesto vybojoval nestarnúci Skaličan Jaro Pecúch.

 

Trieda MiniGP 50 bola bohatá na účasť jazdcov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska. Celkové prvenstvo si odniesol súčasný líder priebežného poradia Martin Gbelec, ktorý v tejto triede nemá konkurenciu. Na druhom a treťom mieste skončili jazdci z Čiech, Jirka Mrkývka a Lukáš Simon.

Zo slovenských jazdcov príjemne prekvapil v prvej jazde Miško Búlik, ktorý sa z posledného miesta dravou a disciplinovanou technikou jazdy prepracoval na 4. miesto v cieli. V druhej jazde mal po štarte v prvom kole nešťastný pád, po ktorom už v jazde nepokračoval.

Solídny a disciplinovaný výkon v oboch jazdách predviedol Adam Barus, ktorý skončil na celkovom 6. mieste. Dominik Michalovič skončil celkovo siedmy a Marek Pipaš hneď za ním na ôsmom mieste.

V triede MiniGP 80 bol  suverénom v oboch jazdách aktuálny líder priebežného poradia, maďarský talent Máté Laczkó. Príjemným prekvapením tejto triedy boli vlaňajší absolventi Junior Moto Academy, Ronald Csóka, celkovo druhý a na treťom mieste Ákos Szabó. Lukáš Kvaček  získal taktickým výkonom štvrté miesto.

Spestrením programu tohto podujatia bola trieda vychádzajúcich nádejí motocyklového športu PW 50, kde si podiové umiestnenia vybojovali maďarskí jazdci v poradí Gorbe Soma, Ketesdy Levente a Csáky Konor.

V tejto triede štartovali aj naše vychádzajúce hviezdičky (tohtoroční účastníci Junior Moto Academy). Na 5. mieste skončil Adam Majerov a na ôsmom Maťko Čermák.

 

01.JPG02.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok