Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Štart Jara Černého v Imole na svetovom pohári Superstock 1000

Štart Jara Černého v Imole na svetovom pohári Superstock 1000

V talianskej Imole, na okruhu Enza a Dina Ferrrari, pokračoval seriál FIM svetového pohára triedy Superstock 1000  , ktorý je súčasťou svetového šampionátu Superbike. Po štyroch rokoch sa na litrovej motorke postavil na štart i slovenský jazdec Jaroslav Černý, v tíme SK Energy – Fany Gastro.

Černý sa na závodný motocykel posadil po niekoľko mesačnej pauze, ktorá bola spôsobená nedostatkom financií. Jaro súťažil posledných 6 rokov na motocykli triedy Superstock 600 a Supersport 600. Trať, na ktorej nikdy nejazdil, motocykel na ktorom nikdy nesedel, bez predchádzajúceho testu, v silnej konkurencii mladých dravých jazdcov. Ako sa hovorí, bol to „krst ohňom“.

Kawasaki je veľká, dlhá, mohutná motorka so silným motorom výhodnejšia skôr pre vyššie postavy. Musela prejsť komplet prestavením a nastavením set upu na jazdca a na trať, ktorá je náročná a vyhovuje naopak menším motocyklom, ideálna pre šesťstovku. Černý sa musel tiež trať naučiť a toto všetko sa dialo prakticky počas celého víkendu. Jaro sa zlepšoval každým tréningom. Procesu pomohlo i priaznivé počasie a výborná práca mechanikov a „servismana“ od firmy Andreani  Group.

Jaro Černý mal do nedeľného preteku dobrý štart, zachytil tempo a počas preteku bojoval v skupinke jazdcov. Cieľom 12. kolového šprintu prešiel na 18. pozícii.  Viditeľne chýbal test pred pretekmi, ktorý však pre nepriaznivé počasie a príliš krátky čas medzi dohodou s tímom a podujatím  nebolo možné uskutočniť.


Jaro Černý
: „Na začiatok som rád, že sa vôbec niečo podarilo a mohol som sa znova na motocykel posadiť.  Nebolo to pre mňa jednoduché ale prvý pretek som zobral i ako test na ďalšie podujatia. Viem, že som ešte nedosiahol svoju reálnu výkonnosť ale potrebujem ešte nejaký čas a taktiež novú Kawasaki musím trošku lepšie spoznať. Nefunguje to zatiaľ podľa mojich predstáv, čo je len dôsledok, že nemám nič natestované. Spokojný som aj s prácou mechanikov, snažili sa mi prispôsobiť čo som potreboval a myslím, že na tretí pretek na Nürburgringu už budeme celkom zohratí. Ešte raz vďaka p. Gréčovi,  R. Bílému, T. Motyčkovi, spoločnosti Ecolution s.r.o. a všetkým partnerom a fanúšikom, že sme naspäť. Gratulujeme tiež Ondrovi Ježkovi k vynikajúcemu výsledku.“

Druhý  jazdec  slovenského   Energy Fany Gastro tímu  Ondřej Ježek  z ČR obsadil v Imole fantastické tretie miesto.  Slovenský tím sa v seriáli pohybuje tretí rok a toto tretie miesto je dôkazom jeho mimoriadneho progresu v silnej medzinárodnej konkurencii.

Ďalšie podujatie seriálu Superstock 1000 FIM Cup sa uskutoční v dňoch 2.- 4.8.2013  na ďalšom legendárnom, no pre Jara neznámom, anglickom okruhu Silverstone.

                                                                                                                                             

Imola – výsledky http://www.worldsbk.com/latest_results/results.php?a=2013&c=SST&r=ITA2&s=001

 

Zdroj/foto:  Bíly racing team/ Peter Štola, www.moto-cup.sk 

Cerny_Imola2.jpgCerny_Imola3.jpgjaro_cerny_Imola.jpg3.Jezek1_.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok