Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MM SR minimotocyklov a skútrov pokračovali v Dunajskej Strede

MM SR minimotocyklov a skútrov pokračovali v Dunajskej Strede

V nedeľu 2. júna sa v Dunajskej Strede uskutočnilo ďalšie podujatie medzinárodného slovenského šampionátu motocyklov v kategóriách Minimoto, MiniGP a Scooter. Meteorologické predpovede sľubujúce nepriaznivé počasie sa nakoniec nenaplnili a prítomní boli svedkami skvelých súbojov vo všetkých triedach. 

Tohtoročný seriál, ktorý z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie organizuje Motosport Agency, je o to zaujímavejší, že väčšina podujatí je súčasťou nielen slovenského, ale aj maďarského a českého šampionátu. Práve tak tomu bolo aj cez víkend na dunajskostredskej trati a o to malo podujatie väčšiu úroveň, navyše medzi ôsmimi desiatkami štartujúcich nechýbali ani úspešní pretekári Majstrovstiev Európy, či dokonca priamo dvaja európski šampióni.

Dominantné postavenie v kategórii Minimoto v triede Junior A potvrdil skalický pretekár, sedemročný Miško Búlik, ktorý zvíťazil v oboch jazdách a tým pádom aj celkovo. Zo slovenských jazdcov sa na štvrtej priečke umiestnil Mário Zajac, siedmy skončil Jakub Mazsár.

Aj v triede Junior B zostalo víťazstvo vďaka Žigmundovi Bajcsimu na Slovensku a rovnako prvenstvo vybojoval aj náš Libor Varmuža v triede Senior Open 40 Expert. V triedach Senior Open 40 a Senior Open 50 si víťazstvá do Českej republiky odniesli Jakub Machů, resp. Vít Bromovský.

V kategórii MiniGP 50 obhájil dunajskostredské víťazstvo z aprílového podujatia majster Európy Martin Gbelec z ČR, zo slovenských jazdcov sa najlepšie darilo Adamovi Barusovi, ktorý obsadil siedmu priečku. V kubatúre 80 cm3 bol najúspešnejší maďarský pretekár Laczkó Maté, zo Slovákov bol najúspešnejší Ronald Csóka na treťom mieste. Práve kategória MiniGP potešila našich priaznivcov počtom štartujúcich Slovákov, ktorí sú navyše odchovancami Junior Moto Academy. Tú už druhý rok úspešne organizuje Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF a výkony našich mladíčkov sú jasným dôkazom opodstatnenosti tejto akadémie.

Preteky kategórie Scooter sú už vždy strhujúce, v triede Street zvíťazil Adam Bednár, mimoriadne očakávaný bol však súboj dvojice Lukáš Há, Lukáš Hypský v triede Sport. Obaja si podelili víťazstvá v oboch jazdách, no z celkového víťazstva sa nakoniec radoval víťaz druhej jazdy Hypský.

Triedu Racing ovládli maďarskí jazdci, víťazom sa stal Péter Sebestyén, z našich bol na štvrtom mieste Lukáš Sulo.

Najväčším ťahákom tejto kategórie bol český pretekár Jan Němec, bývalý európsky minibikeový šampión, ktorý v Dunajskej Strede suverénne ovládol triedu Open. Vynikajúci výkon v tejto triede však opäť podal náš Martin Gudába, ktorý obsadil tretie miesto.

 

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky pokračujú 23. júna v maďarskom Kecskeméte, kde sa predstavia kategórie MiniGP a Scooter, kategória Minimoto má v slovenskom šampionáte voľno do 1. septembra, kedy sa uskutočnia preteky v Skalici.

Autor: Richard Karnok, Motomedia Agency s.r.o.

 

Jan_Nemec_-_kopia.JPGLibor_Varmuza.JPGscooter1.jpgAdam_Barus.JPGMartin_Gudaba.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok