Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

SLOVAKIA RACING: Základné informácie k sezóne 2016

SLOVAKIA RACING: Základné informácie k sezóne 2016

Slovkia Racing Team víta jazdcov v novej pretekárskej sezóne seriálov Alpe Adria, CEC Stock 250 a IMRC, kde pre Vás pripravili niekoľko významných noviniek, s ktorými Vás chcú postupne oboznámiť. Viac info po otvorení článku.

Prvou výraznou zmenou je kalendár, ktorý tentoraz obsahuje 5 podujatí, na ktorých Vás bude aj naďalej čakať vždy dvoje pretekov, pričom vypustili podujatie v talianskej Adrii, ktoré boli pre mnohých z Vás finančne ťažko dostupné.
Pripravili aj veľmi silnú medializáciu, čo znamená, že oproti 10-minútovým záznamom z vlaňajška, ktoré boli vysielané len na TV Sport5, bude tentoraz z každého podujatia vytvorený polhodinový televízny záznam, ktorý bude vzápätí vysielaný vo viac ako 10 európskych krajinách! Z posledného, septembrového podujatia na Slovakia Ringu plánujú dokonca priamy televízny prenos z pretekov tried Supersport a Superbike.
Ďalšou novinkou je aj to, že do pretekov chcú prilákať viac žien, ktoré sú vždy ozdobou našich podujatí a vychádzajú im v ústrety tým, že budú mať na našich majstrovských podujatiach 50-percentnú zľavu na štartovnom.
O tomto všetkom Vás budeme priebežne informovať, najprv Vám prinášame základné informácie k novej pretekárskej sezóne. Informácie zverejňujeme spolu pre všetky seriály, aby ste mohli porovnať a rozhodnúť sa, ktorý zo seriálov v roku 2016 absolvujete.
 
PRETEKÁRSKE SERIÁLY:
 

ALPE ADRIA CHAMPIONSHIP
sa od roku 2016 otvára pre pretekárov z celej Európy, ktorí tak po prvý raz budú mať možnosť bojovať o body do tohto seriálu. Okrem celoeurópskeho hodnotenia bude však, tak ako aj doteraz, vyhodnocované poradie seriálu v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu, ktorými sú Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Poľsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švajčiarsko a San Maríno. Na konci sezóny budú teda dve vyhodnotenia, prvé celoeurópske, druhé z alpsko-jadranského regiónu.
Jazdci, ktorí budú chcieť bojovať o body do národných šampionátov, musia štartovať v seriáli Alpe Adria.

FIM EUROPE CENTRAL EUROPEAN STOCK 250cc 4 STROKE CUP
je určený pretekárom vo vekovom rozmedzí 12-21 rokov a jej výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. Pretekári budú štartovať na motocykloch so štvortaktným motorom. Preteky stredoeurópskeho pohára sa budú konať v rámci podujatí seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci päťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v desiatich pretekoch.

IMRC - INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP
Počas pretekárskej sezóny 2016 bude seriál IMRC sprievodným podujatím šampionátu Alpe Adria. IMRC je seriál pohárových pretekov v otvorených triedach -600 a +600, v rámci ktorých jazdci okrem hodnotenia IMRC bojujú aj o body do národných pohárových seriálov:
– Slovenský pohár
– Puchar Polski Rookies
– prípadne iné Cupy
V ostatných troch sezónach bol seriál rozdelený na IMRC MMSR a IMRC Cup, pričom IMRC MMSR sa jazdilo, ako majstrovský seriál, v rámci pretekov Alpe Adrie a IMRC Cup, ako pohárový seriál, samostatne. Tohtoročný seriál IMRC sa bude konať ako doterajší IMRC Cup.
 
Samozrejme, už tradične pre Vás pripravujeme aj vecné a finančné odmeny za umiestnenie, o ktorých Vás budeme informovať hneď ako ich uzatvoríme po dohode s našimi partnermi.
 
KALENDÁR PODUJATÍ

  • 13.-15. máj Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC
  • 03.-05. jún Pannonia-ring AA/EC STK 250/IMRC
  • 17.-19. jún Grobnik AA/EC STK 250 (bez IMRC)
  • 15.-17. júl Most AA/EC STK 250/IMRC
  • 23.-25. september Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC

 
ŠTARTOVNÉ
Pre všetky tri seriály môžete využiť zvýhodnené predplatné na celú sezónu 2016, alebo sa prihlasovať pred každým podujatím.
 
ZVÝHODNENÉ PREDPLATNÉ NA CELÚ SEZÓNU:
Alpe Adria:
- 125SP/Moto3:                          900,-€
- STK600, SSP, STK1000 a SBK:    1450,-€
CEC Stock 250:                                  900,-€
IMRC:                                                   650,-€
Zvýhodnené predplatné je potrebné uhradiť v termíne od 10.02.2016 do 31.03.2016. V tomto termíne musí byť úhrada pripísaná na účte Slovakia Racing-u.
 
ŠTARTOVNÉ PRED KAŽDÝM PODUJATÍM:
Aj pri prihlasovaní na jednotlivé podujatia máte možnosť využiť zvýhodnený predpredaj, ktorý končí vždy 14 dní pred začiatkom podujatia. V tomto termíne musí byť úhrada pripísaná na účte Slovakia Racing-u.
Alpe Adria:
- 125SP/Moto3:                                               Predpredaj: 200,-€ / Štandardná cena: 230,-€
- STK600, SSP, STK1000 a SBK:    Predpredaj: 320,-€ / Štandardná cena: 360,-€
CEC Stock 250:                                  Predpredaj: 200,-€ / Štandardná cena: 230,-€
IMRC:                                                   Predpredaj: 180,-€ / Štandardná cena: 230,-€ (Pre jazdcov IMRC je na mieste podujatia možnosť dokúpenia piatkových tréningov v cene 30,-€/1 tréning)
 
ČASOVÝ HARMONOGRAM
Predstavujeme Vám predbežný časový harmonogram, ktorý je možné variovať, to čo je uvedené v tomto harmonograme je však nami garantované minimum jazdenia. Podstatnou novinkou je, že prvý oficiálny voľný tréning sa presúva zo soboty na piatok.
Predbežný časový harmonogram stiahnete na tomto odkazehttp://www.slovakiaracing.sk/wp-content/uploads/TT_AAIMRC_2016_V1.pdf
 
ĎALŠIE INFORMÁCIE
V nasledujúcej komunikácii Vám pošleme ďalšie dôležité informácie týkajúce medializácie, ktorá dostáva od novej sezóny oveľa väčšie rozmery, oboznámime Vás o možnostiach rezervácie štartového čísla, prinesieme Vám Technické a Športové pravidlá, predstavíme nové logo seriálu Alpe Adria, a podobne. Neskôr Vás budeme informovať aj o finančných a vecných odmenách za umiestnenie.
 
KONTAKTUJT
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte: info@slovakiaracing.sk, +421 918 736 557.
 

Slovakia Racing Team

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok