Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Vo veku 81 rokov nás opustil Pavel Slavíček…

Vo veku 81 rokov nás opustil Pavel Slavíček…

Pavel Slavíček (22. 8. 1934 – 12. 1. 2016) bol považovaný za jedného z najtalentovanejších jazdcov s obrovským potenciálom, no zranenie zastavilo jeho výborne rozbehnutú kariéru skôr, ako sa poriadne mohol presadiť aj na medzinárodnej scéne. Dnes nás opustil navždy.

V roku 1955 obsadil 9. miesto v triede 350, svoje prvé víťazstvo dosiahol o dva roky neskôr v Litomyšli s motocyklom Jawa v rovnakej triede, čo sa mu podarilo aj o rok neskôr, keď navyše porazil Gustava Havla, pričom pred ním skončil aj v konečnej klasifikácii. Neskôr k 350-kam pridal aj štvrťlitre, niekoľkokrát dokáže poraziť aj vtedajšie hviezdy prvej veľkosti Šťastného, Havla, či Malinu. Práve Štastného, ktorý je zranený, nahrádza na továrenskej Jawe na pretekoch Majstrovstiev sveta v Monze, kde dokonca zo začiatku vedie a v cieli mu patrí vynikajúce štvrté miesto! Svojimi výkonmi si rozhodne zaslúžil a aj dostal pozvánku do sedla továrenskej Jawy pre rok 1964. Ešte pred začiatkom sezóny však chcela továreň vyskúšať na pretekoch v talianskej Imole, kde sa mu zo začiatku opäť darilo, no zadretý motor a z toho vyplývajúca ťažká havária, ktorej následkom bolo vážne zranenie hlavy, rozhodla o tom, že Slavíček aj napriek ďalším pokusom pretekať už pre pretrvávajúce ťažkosti musel svoju kariéru predčasne ukončiť. Motorkám a pretekom však zostal verný po celý život.

Česť jeho pamiatke !

slavicek.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok