Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Ďalšie úspešné španielske testy Michala Búlika

Ďalšie úspešné španielske testy Michala Búlika

Desaťročný slovenský motocyklový pretekár Michal Búlik má za sebou ďalšie španielske testovanie. Na základe dosiahnutých výsledkov bol Michalov otec pozvaný na rokovania s tímom ETG Racing v Španielsku.

Mladý Skaličan aj tentoraz dokázal, že sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť novým podmienkam, okamžite si zvykol nielen na nový motocykel so štvortaktným motorom a veľký, pre neho nový, okruh, ale dokázal aj správne reagovať na výsledky z telemetrie a zlepšovať sa v každom detaile, čím v tíme zanechal silný dojem.

Napriek nízkemu veku má Michal na svojom konte už šesť úspešných sezón s úspechmi na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky a Slovenska v kategóriách Minimoto a MiniGP. pričom jeho najväčšími dosiahnutými výsledkami sú tretie miesto na Majstrovstvách Európy a dve celkové druhé miesta z nemeckého seriálu ADAC Mini Bike Cup v triedach začiatočníkov aj pokročilých.

Prechod do španielskeho juniorského šampionátu je v tomto momente tým najlepším a logickým rozhodnutím Búlikovcov. Nasledujúce španielske rokovanie napovie viac, no isté je, že po ňom Michalovho otca čaká neľahká úloha nájsť sponzorov, ktorí by mu pomohli zvládnuť doteraz najväčšiu výzvu nielen pre jeho syna, ale aj pre ďalšiu budúcnosť slovenského cestného motocyklového športu…

Text: Richard Karnok
Foto: BOS racing team

 

1512050662.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok