Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Yamaha Maco Racing Team s traťovým rekordom v Rijeke

Yamaha Maco Racing Team s traťovým rekordom v Rijeke

Slovenský motocyklový tím Yamaha Maco Racing sa cez víkend predstavil na treťom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktoré sa uskutočnilo v chorvátskej Rijeke.

Pre slovenský tím, ktorý je inak permanentným tímom v Majstrovstvách sveta Endurance, sú alpsko-jadranské podujatia ideálnou možnosťou prípravy a vývoja nového motocykla Yamaha YZF R1 práve pre svetový šampionát.

Marko Jerman, slovinský pretekár tímu Yamaha Maco Racing, ktorý vstúpil do tohtoročného šampionátu Alpe Adria v triede Superbike víťazstvom v Taliansku, sa blysol výborným výkonom aj v Rijeke, keď sa stal novým držiteľom traťového rekordu v hodnote 1:27,676. Suverénne si počínal aj v prvých pretekoch, keď druhému v cieli nadelil 7,5 sekundy. Následne bol penalizovaný dvadsiatimi trestnými sekundami za nedodržanie postupu pri predštartovej procedúre, ale aj tak bol klasifikovaný na druhom mieste. Aj v druhých pretekoch bojoval o víťazstvo a v cieli ho nakoniec porazil len vedúci jazdec šampionátu. Z Chorvátska si tak odniesol poháre za dve druhé miesta a rovnako druhé miesto mu patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Najbližšie sa slovenský tím s Markom Jermanom predstaví 3.-5. júla na podujatí Medzinárodných majstrovstiev Nemecka na maďarskom Hungaroringu, kde sa o mesiac neskôr budú konať aj preteky Alpsko-jadranského šampionátu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Sme na druhom mieste celkového poradia v kategórii Superbike a sme teda stále v hre o celkové víťazstvo v Alpe Adrii. S novou Yamahou R1 2015 sa stále zoznamujeme na rôznych tratiach a neustále postupujeme nahor, o čom svedčí aj traťový rekord v Rijeke. Chcem preto vyjadriť svoju vďaku všetkým naším partnerom a fanúšikom za ich podporu.“

Tlačová správa tímu Yamaha Maco Racing

 

Marko_Jerman2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok