Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Jaro Černý comeback

Jaro Černý comeback

Jaro Černý má za sebou prvé vážnejšie preteky po dlhšej dobe. S tímom Playboy Panigale nastúpil na úvodné kolo seriálu Alpeadria. Tento tím je viacročný projekt a podľa výsledkov sa bude postupovať do vyšších líg. Dlho sa rodil a viacerí sledujú ako to dopadne, lebo Jarove skúsenosti so superbikom nie sú veľké a s Ducati ešte o trochu menej. Očakávania však veľké sú, lebo Jaro je z tých nemnohých talentov zo Slovenska, čo dokážu ísť streľbu aj v Španielsku alebo Nemecku. 

Ako si dopadol v Taliansku? (Adria Raceway) V kvalifikačných tréningoch celkom dobré 2. a 3. miesto, v pretekoch 6. a 5. miesto. Tím je spokojný, ja už menej, ale začínali sme od nuly, bez akýchkoľvek dát, takže ani podľa mňa to nie je zlé.

Spokojný s motorkou? Panigale mi vyslovene sadla, oproti predminuloročnej Kawasaki to je strašný rozdiel. V 1. preteku som sa ešte trápil so zlým nastavením a nemohol som ísť tak ako som si predstavoval. V 2. preteku už to bolo výrazne lepšie, mal som výborný štart, ale hneď v prvej zákrute ma poslali von, tak som začínal na 12. mieste. Nebyť toho, tak namiesto 5. miesta by som bol do trojky. Zatiaľ sa s tým len učíme robiť, ale chalani sú veľmi šikovní a ide to presne podľa mojich predstáv.

Aký je to model? Ducati je model 2013, špecifikácie Superstock. Nejakú sekundičku na Superbike stráca, ale myslím, že dobrý pilot ten rozdiel dokáže zmazať. Motorku budeme v priebehu roka vylepšovať a možno prejdeme aj na model 2015, tá je oveľa lepšia, hlavne elektronika, ale aj strašne drahá.

Aká bola konkurencia? Jerman, Szkopek, tých poznám dobre zo 600-viek obidvaja majú veľa skúseností z MS a Rakúšan Resch, ten jazdí IDM.

Tím je ten, čo sa predtým nazýval Moto LG? Myslím, že sú to tí istí chalani, 1 z nich robí aj s Ondrom Ježkom. Ozaj sa vyznajú, nie sú to nejakí hobby mechanici a teraz sme podľa nového sponzora Playboy Panigale Slovakia.

Kde máš najbližšie preteky? Pannoniaring, o 1 týžden. Je to 120km od Bratislavy, tak dúfam, že prídu pozrieť aj ľudia.


Zdroj: slovak-motosport.net ( Michal Havrila)

 

IMG-20150519-WA0001.jpgIMG-20150519-WA0002.jpgIMG-20150519-WA0003.jpgIMG-20150519-WA0000.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok