Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Svitkov vydarený štart do novej sezóny

Svitkov vydarený štart do novej sezóny

Po šiestich rokoch strávených predovšetkým vo svetovom pohári cestných motocyklov triedy Superstock 1000 sa slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok z finančných dôvodov vrátil do medzinárodného šampionátu Alpe Adria.

Cez víkend sa v Taliansku na okruhu Adria International Raceway predstavil na prvom podujatí seriálu ako jazdec Slovakia Racing Teamu v triede Superstock 600 a podujatie to bolo preňho úspešné. V dvoch pretekoch obsadil 3., resp. 6. miesto a v priebežnom hodnotení je na štvrtej pozícii.

Tomáš Svitok:
„V piatok nám trénovanie skomplikoval dážď, vždy pred tréningom našej triedy spŕchlo, takže sme mali len ledva dva voľné tréningy. Bolo ťažké naučiť sa tento síce krátky, ale dosť náročný okruh a ešte k tomu aj nájsť nejaké rozumné nastavenie motorky. Nakoniec sa mi to ale podarilo a v piatok som bol tretí najrýchlejší.
V sobotnej kvalifikácii bolo dosť natesno a vyšlo z toho piate miesto. Poobede nás čakali prvé preteky na osemnásť kôl, ktoré museli byť hneď po prvom kole reštartované kvôli pádu v prvej zákrute. Potom mi to vyšlo, keď som skončil na treťom mieste po tvrdom boji s Višakom. V závere sme na jednom mieste asi šiesti jazdci pre olej na trati spadli, ale pokračoval som do cieľa, no preteky boli predčasne ukončené a rátalo sa poradie z predchádzajúceho kola. Z tretieho miesta som mal pochopiteľne veľkú radosť.
V nedeľnej kvalifikácii sme sa natlačili do desatinových rozdielov a posunulo ma to na šieste miesto. Celkom nevyšli ani preteky, keď som síce bojoval v skupine o tretie miesto, ale posledné štyri kolá boli pre mňa už také náročné, že som skončil až na šiestom mieste.Celý víkend ale hodnotím veľmi dobre, priebežne som na štvrtej pozícii, takže konečne som úspešne odštartoval do sezóny, za čo vďačím všetkým partnerom, bez ktorých by som tento rok vôbec nemohol štartovať.“


Text/foto: Motomedia Agency, s.r.o.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok