Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovakia Racing zahajuje sezónu 2015

Vážení jazdci,

srdečne Vás pozdravujeme na začiatku novej pretekárskej sezóny. Aj tento rok pre Vás agentúra Slovakia Racing pripravila bohatý rok na pretekárskych okruhoch, ktorý si spolu s nami môžu užívať ako profesionálni pretekári, tak aj amatérski jazdci. Prinášame Vám základný prehľad toho čo organizujeme a či už ste amatérsky alebo profesionálny jazdec,  je na Vás, čo si z ponuky pre vás vyberiete.

Dôležitou novinkou je, že sa naša agentúra stala organizátorom Majstrovstiev Európy triedy Stock 250 (FIM EUROPE European Stock 250cc 4 stroke Championship). Európsky šampionát svoje podujatia absolvuje v rámci seriálu ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP, ktorého promotérom budeme už druhú sezónu. Rovnako pokračujeme aj v organizovaní seriálu MM SR "INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP ", v rámci ktorého sa opäť uskutoční aj IMRC CUP, tento rok obohatený aj o český prebor, tzv. Czech Open.

Už piaty rok pokračujeme aj v organizovaní populárneho seriálu FUN CUP, určeného predovšetkým amatérskym, ale aj profesionálnym motorkárom a v roku 2015 sa uskutoční aj na okruhoch v zahraničí. Súčasťou Fun Cupu je aj Slovakia Racing Akadémia so špičkovými profesionálnymi pretekármi, kde si svoje miesto nájdu ako začiatočníci, tak aj profesionálni pretekári.

KALENDÁR 2015
Kompletný kalendár našich podujatí si môžete pozrieť priamo na našej stránke www.slovakiaracing.skhttp://www.slovakiaracing.sk/sk/slovakia-racing-zahajuje-sezonu-2015/ alebo na stránke www.smf.sk


FIM EUROPE EUROPEAN STOCK 250CC 4 STROKE CHAMPIONSHIP
Seriál je určený pretekárom vo vekovom rozmedzí 12-21 rokov a jeho výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. Pretekári budú štartovať na motocykloch so štvortaktným motorom. Preteky európskeho šampionátu sa budú konať v rámci podujatí seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci šesťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v dvanástich pretekoch.

logo_ec_stock250.png

 

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP
Je to prestížny šampionát, ktorý organizujeme s poverením FIM Europe (Európska motocyklová federácia) v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu (Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Poľsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švajčiarsko a San Maríno). Tým, že sa podujatí zúčastňujú najlepší pretekári týchto krajín, je zaručená vysoká športová úroveň tohto seriálu. V rámci seriálu Alpe Adria sú vyhodnocované aj národné šampionáty krajín ako Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko, Chorvátsko a Slovinsko. Pochopiteľne aj v nadchádzajúcej sezóne sú pre najúspešnejších jazdcov jednotlivých podujatí pripravené tzv. prize money.

 

MM SR "INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP (IMRC)"
Preteky IMRC sa jazdia zväčša popri seriáli Alpe Adria Road Racing Championship, čo dáva pretekárom seriálu IMRC možnosť dôležitého porovnania sa so silnejšou konkurenciou. Jazdec IMRC navyše môže na podujatí bojovať aj o body do šampionátu Ape Adria.

Seriál IMRC sú vlastne Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, v rámci ktorých sa súťaží aj o národné tituly Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Aj tento rok budú najúspešnejší pretekári na každom podujatí bojovať o tzv. prize money, teda peňažné odmeny za umiestnenia.

 

IMRC CUP
Je seriál medzinárodných pohárových pretekov, v rámci ktorých jazdci bojujú aj o body do národných pohárových seriálov Slovenský pohár, Czech Open a Puchar Polski Rookies.
Na konci sezóny budú najúspešnejší jazdci medzinárodného hodnotenia ocenení hodnotnými finančnými a vecnými cenami.

 

FUN CUP
Seriál pretekov určený najmä pre amatérskych ale aj profesionálnych jazdcov, ktorý od roku 2011 organizujeme na slovenskom okruhu Slovakia Ring a v roku 2015 sa bude konať aj na maďarských okruhoch Hungaroring a Pannonia-ring. Je výbornou voľbou pre  jazdcov, ktorí chcú nadobudnúť jazdné zručnosti v prostredí okruhu, s maximálnym zabezpečením a starostlivosťou. Fun Cup dáva možnosť vyjazdiť sa, zapretekať si a postaviť sa na stupeň víťazov a to nielen profesionálnym jazdcom, ale aj  tým menej skúseným.

V rámci Fun Cup-u je pre motorkárov k dispozícii Slovakia Racing Akadémia, škola pre začínajúcich aj pokročilých motorkárov. O ich výkonnostný rast sa stará dvojica špičkových pretekárov, Jakub Smrž a Jaroslav Černý. Cieľom výučby je pomôcť motorkárom naučiť sa základné návyky pre jazdu na okruhu, či odbúravať zlozvyky a tým dosiahnuť rýchlejšiu jazdu na okruhu, pričom najväčší dôraz sa dáva na bezpečnosť.

 

ŠPORTOVÉ PREDPISY, TECHNICKÉ PREDPISY, ŠTARTOVNÉ A PRIZE MONEY
Jazdcom jednotlivých seriálov budeme všetky potrebné informácie ku konkrétnemu seriálu rozposielať v nasledujúcich dňoch. Všetky tieto informácie sú už navyše dostupné na našej webovej stránke www.slovakiaracing.sk.

 

Veríme, že si vyberiete a už teraz sa tešíme sa na stretnutie s Vami!

 

Slovakia Racing tím

 

Slovakia Racing spol. s r.o.

e-mail: info@slovakiaracing.sk

kontakt:+421 918 736 557

www.slovakiaracing.sk

 

ilustracne_foto.JPG

 

_BANER_240x400.jpglogo_ec_stock250.pngilustracne_foto.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok