Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

ISDE 2014 Argentína – Francúzsko si udržalo svetový titul

ISDE 2014 Argentína – Francúzsko si udržalo svetový titul

 V sobotu 8.11.2014 v Argentínskom meste San Juan vyvrcholil 89.ročník  ISDE 2014, motocyklovej olympiády ako sa neraz šesťdňová nazýva, ktorá sa už o rok uskutoční na Slovensku, v Košiciach. V hlavnej súťaži „Trophy“ tímov sa jasným tohtoročným víťazom stal po tretí krát za sebou tím Francúzska, pred druhým tímom USA a tretím tímom Španielska. 

Francúzi jazdiaci v zložení Marc Bourgeois, Christophe Nambotin, Pierre-Alexandre Renet, Jeremy Tarroux, Anthony Boissiere a Fabien Planet získali bez vážnejších problémov najprestížnejšiu „enduro“ trofej po tretí krát za sebou. Tím USA v zložení Michael Brown, Thaddeus DUVALL, Charlie MULLINS, Zachary OSBORNE, Taylor ROBERT, Kailub RUSSELL síce vyhral ako záverečný motokros, tak i dva predchádzajúce súťažné dni, ale na bez väčšej chyby jazdiacich francúzskych jazdcov to nestačilo. Tretí tím  Španielska štartovalo v zložení Jaume BETRIU, Josep GARCIA, Lorenzo SANTOLINO, Victor GUERRERO, Jonathan BARRAGAN, Ivan CERVANTES. Na štvrtom mieste skončilo Nemecko, jeden z dvoch tímov, ktorým došli do cieľa všetci 6 jazdci a piatá priečka v súťaži „trophy“ tímov patrí domácej Argentíne.

V súťaži juniorských tímov zaznamenal víťazstvo tím z USA v zložení G.Baylor, S.Baylor, Bollinger a Jones., Pre tento tím to bolo emotívne víťazstvo na počesť zosnulého Kurta Caselli, ktorý juniorský tím priviedol k víťazstvu aj v roku 2006. Po štyroch rokoch bez zlata skončil na druhom mieste medzi juniormi tím Francúzska a tretí tím Austrálie. Štvrtá a piata priečka patrí zhodne s trofíkmi Nemecku a Argentíne.

V súťaži žien v Argentíne štartovali len tri tímy medzi ktorými zvíťazili Austrálčanky ( Jessica Gardiner, Tayla Jones a Jemma Wilson)  pre tímom z Kanady a trojicou dievčat z USA.

V klasifikácii jednotlivcov v triede E1 suverénne zvíťazil Francúz Christophe NAMBOTIN, v triede E2 to bol taktiež  francúzsky jazdec Pierre-Alexandre RENET a v triede E3 Toby PRICE z Austrálie.

Pravdepodobne vysoké finančné náklady pre štart na argentínskej ISDE bolo dôvodom, že v hlavnej súťaži Trophy tímov štartovalo len 13 tímov z ktorých bolo len päť z európskych krajín ( bez Talianska, Fínska, Švédska) a , v juniorke to bolo len 10 krajín.

Pevne veríme, že pretekári sa po skončení tohtoročnej „pieskovej“ šesťdňovej môžu začať pripravovať na jubilejný 90.ročník „zelenej“ ISDE 2015, ktorá sa uskutoční  v dňoch 7.-12. Septembra 2015 na Slovensku, v Košiciach.

Zástupcovia organizátora košickej ISDE uskutočnili v rámci ISDE 2014 prezentáciu ISDE 2015, inofrmácie z ich návštevy v San Juane prinesieme v ďalšom článku.

 

« Celkové výsledky ISDE 2014 nájdete na http://www.fim-isde-live.info/

 

france_trophy_ISDE_2014_6822.jpgjunior_trophy_ISDE_2014_6921.jpgaussie_women_ISDE_2014_6710.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok