Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovenský tím nevyzrel na Slovincov

Slovenský tím nevyzrel na Slovincov

V sobotu štartoval Slovenský tím v Kršku v poslednom tohtoročnom stretnutí Jadranskej ligy proti domácim Slovincom. Preteky, ktorých výsledok vyznel jednoznačne v prospech Slovinska, však ponúkli veľa drámy a nebyť technických problémov hostí, mohol byť výsledok zaujímavejší.

Do Krška cestoval Slovenský tím v prevažne juniorskej zostave. Aj napriek tomu, že podľa papierových predpokladov malo ísť o jasnú záležitosť domáceho tímu, nemuselo tomu tak aj byť.

Zásluhou moravských legionárov Martina Gavendu a Martina Máleka bol výsledok po dvoch úvodných jazdách 6:5 pre domácich. V prvej jazde, v ktorej sa z víťazstva tešil Denis Štojs, prišiel do cieľa ako druhý Martin Málek nasledovaný Jernejom Pečnikom, ktorého pozíciu až do cieľa atakoval nakoniec neúspešne Patrik Búri. V druhej jazde sa po vydarenom štarte dostal dopredu Martin Gavenda, za ktorým došiel do cieľa Žiga Kovačič. Adam Čarada sa po páde v druhej zákrute odstúpil na ihrisko, pokým na treťom mieste jazdiaci Aleksander Čonda, nedošiel do cieľa kvôli poruche.

V tretej jazde sa po štarte na jej chvoste ocitla žarnovická juniorská dvojica Michal Tomka a Patrik Búri. No v nájazde do druhej zákruty sa na druhé miesto dostal prvý spomínaný, ktorý však nakoniec nezvládol prejazd a spadol. Jazda tak bola opakovaná bez neho. Opakovaný štart opäť ovládli Slovinci, no Patrik Búri sa dostal cez Pečnika a atakoval už vedúceho Škorju. No v momente, keď to už vyzeralo veľmi nádejne, začali pre neho technické trable, ktoré ho prenasledovali do konca pretekov. V zákrute pri depe mu totiž spadla sekundárna reťaz, ktorá zasekla koleso a Patrik sa porúčal cez riadítka k zemi, pričom ho takmer sprevádzal za ním jazdiaci Pečnik. Po Patrikovom vylúčení tak mohli Slovinci sláviť víťazstvo 5:0 a začali sa hosťom vzďaľovať. Vo štvrtej jazde sa v nájazde do prvej zákruty ocitli naši Málek a Búri na posledných miestach. Avšak vo výjazde za seba odsunul Čondu najprv Málek a potom aj žarnovický junior. V ďalšom priebehu však z jazdy kvôli poruche musel odstúpiť z druhého miesta Málek a o kolo neskôr taktiež z druhého miesta kvôli druhej roztrhnutej reťazi aj Patrik Búri.

V piatej jazde videli diváci nádherný súboj Martina Gavendu s domácim ostrieľaným veteránom Denisom Štojsom. Obaja si pozície na prvom mieste stihli vymeniť dvakrát, no v cieli bol o niečo rýchlejší Martin Gavenda, čo znamenalo remízu 3:3.

Šiesta jazda priniesla na štadión opäť dávku vzrušenia. Po štarte nepokračoval v jazde Kovačič a Málek si poradil so Škorjom, za ktorým jazdil Tomka. V druhom kole však Slovinec padol a jazda bola zastavená, pričom Škorja ako príčina zastavenia jazdy bol vylúčený. Nečakané však bolo, že na štart bol pripustený Kovačič, ktorý z jazdy odstúpil hneď po štarte, no neprešiel cez vnútorný okraj dráhy a ďalej pokračoval iba pomaly, pričom ho pred pádom Škorju nikto nepredbehol o kolo. V opakovanej jazde sa prvý do zákruty dostal práve Kovačič, ktorý najprv odrazil útok Martina Máleka a potom aj Michala Tomku. Martin Málek sa však nevzdával a po peknom súboji sa dostal pred Slovinca, čo znamenalo výsledok 4:2 pre Slovensko a skorigovanie celkového skóre na 21:12.

Po štarte siedmej jazdy sa na jej čele usadil Martin Gavenda, no z výjazdu prvej zákruty bol rýchlejší Štojs. V druhej zákrute sa k zemi porúčal Adam Čarada. Martin Gavenda sa však neplánoval zmieriť s druhým miestom a po peknom súboji sa v cieli tretieho kola opäť usadil na prvom mieste a zachránil tak remízu 3:3.

Peknú jazdu dvojičky predviedli hneď po štarte ôsmej jazdy Čonda a Kovačič. Druhý menovaný najprv vyviezol k mantinelu Máleka a tým urobil miesto Čondovi a potom odrazili útok Patrika Búriho. V cieli tretieho kola sa však pretrhla reťaz na Čondovej motorke za čo si poriadnu dávku porcií nadávok vyslúžil jeho mechanik v depe od hlavného sponzora a samotný pretekár obišiel s tržnou ranou na nohe. Znamenalo to ďalšiu remízu 3:3.

Deviatu jazdu pre pády nedokončil ani jeden z dvojice Tomka a Čarada, keď prvého menovaného zavrel k nafukovačkám Škorja, keď sa už už zdalo, že sa dostane pred neho a v ďalšom kole nasledoval svojho tímového kolegu aj Adam Čarada.
 Po týchto pádoch boli obaja nútení odstúpiť pre bolesti v členku (Adam) a v stehne (Michal) z pretekov. Znamenalo to nutné taktizovanie slovenského manažéra a trénera v jednej osobe Jána Daniela.

V ďalšej jazde si víťazstvo 5:1 odniesli domáci, keď eliminovali hosťovskú dvojicu Gavenda a Búri. Jedenástu jazdu ovládol Martin Málek, pričom dopredu sa dral aj Patrik Búri. No malé zaváhanie v nájazde do prvej zákruty, keď zavrel plyn pri ataku na lakte od Pečnika, ho stálo zisk jedného bodu. Aj napriek tomu atakoval svojho súpera celé štyri kolá, no do depa prišiel nervózny sám na seba s nulovým ziskom.

V poslednej jazde základného rozpisu nastúpil s Martinom Gavendom aj Martin Málek nasadený namiesto Michala Tomku ako joker. Jazdu táto dvojica rozhodla suverénne pre seba, vďaka čomu vyhrala jazdu na body v pomere 8:1.

V prvej nasadzovacej jazde sa predstavil za Slovenský tím iba Patrik Búri. Nabudený neúspechom zo súboja s Pečnikom, tentoraz nezaváhal a do nájazdu sa tak zopakovala situácia z ich predošlej jazdy, no s iným výsledkom. Patrik podržal plyn, vyhral tvrdý súboj na lakte, pri ktorom behal mráz po chrbte a vyviezol Pečnika z ideálnej stopy, pričom sa sám usadil vo vedení. Ten sa však nevzdával a po celé štyri kolá zasýpal Patrika svojimi atakmi. Z výjazdu z poslednej zákruty nášmu pretekárovi však praskla ďalšia nová reťaz, pričom ho vyviezlo k nafukovačkám kadiaľ sa práve chystal k ataku Pečnik. Ten musel zavrieť plyn a vpálil priamo do spomínaných nafukovačiek. Patrik potom zotrvačnosťou došiel do cieľa ako druhý.

Poslednú jazdu vyhrali domáci v pomere 5:1, keď na štarte potiahla Martina Gavendu do pásky spojka a bol vylúčený a Martin Málek sa nedokázal prebojovať cez Štojsa na druhé miesto.

Preteky tak vyhrali domáci v pomere 49:33.

Slovinsko 49: (Žiga Kovačič 15, Denis Štojs 14, Nick Škorja 8, Aleksander Čonda 6, Jernej Pečnik 6)

Slovensko 33 (Martin Málek 17, Martin Gavenda 12, Patrik Búri 3, Michal Tomka 1, Adam Čarada 0)

 

Konečné poradie:

1. Česká republika 7 bodov

2. Slovinsko 6 bodov

3. Slovensko 5 bodov


Zdroj/foto: speedwayclub.sk

 

krsko2014.JPGkrsko20141.JPGkrsko20142.JPGkrsko20143.JPGkrsko20144.JPGkrsko20145.JPGkrsko20146.JPGkrsko20147.JPGkrsko20148.JPGkrsko20149.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok