Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Michal Búlik vicemajstrom v nemeckom ADACe

Michal Búlik vicemajstrom v nemeckom ADACe

Michal Búlik si víťazstvom na Sachsenringu zabezpečil titul vicemajster ADAC MiniBike Cupu 2014 v kategórii Einsteiger.

27.9. sa nemeckom Sachsenringu konalo posledné podujatie ADAC MiniBike cupu. Pretekári si mohli vychutnať najlepšie pasáže okruhu, na ktorom sa jazdia majstrovstvá sveta. Po štarte sa jazdci napájali na zákrutu Coca Cola z nej prechádzali do slávnej zákruty omega, po ktorej sa cez obslužnú komunikáciu, rýchla pravá zákruta a cieľová rovinka vyskladané z balíkov, dostali späť do zákruty Coca Cola. Neboli možné piatkové tréningy, takže každý z jazdcov išiel v sobotu dva voľné a dva merané tréningy a dvoje pretekov.

Na Sachsenring sme dorazili v piatok po 22. hod za hustého dažďa. Prvé dva sobotné voľné tréningy boli na vode, ale na oboznámenie s traťou to stačilo, a 6. miesto z bolo na začiatok veľmi sľubné. Do merákov už presvitalo slnko. Miško sa slušne rozjazdil a aj napriek hustej premávke, keď na trati jazdilo až 26 jazdcov, dokázal vyjazdiť v oboch kvalifikačných jazdách druhé miesto. Na prvého Schäfera strácal jednu a tretí Czyba dve desatiny sekundy. V prvom rade skončili v záverečnej kvalifikácii všetci štyria najúspešnejší jazdci kategórie Einsteiger.

Pred prvými pretekmi už bolo počasie oveľa lepšie. Miškovi sa podaril výborný štart a do omegy išiel prvý. Po prejazde cieľovkou už bol druhý za Schäferom. Štyria jazdci na zadných pozíciách mali v zákrute pred cieľom hromadnú nehodu a preteky boli prerušené. Vedenie pretekov rozhodlo, v tejto zákrute balíky posunúť a trať tak bola rozšírená o jeden meter. Na mieste pôvodnej trate boli na jej hranici plastové značky a jazdci boli upozornení, že po ich prejazde hrozí penalizácia. Reštart zvládol opäť Miško najlepšie. V druhom kole už bolo poradie Schäfer, Búlik, Czyba a v tomto poradí po pekných súbojoch prišli do cieľa v rozpätí 0,4 sekundy. Štvrtý jazdec v cieli už strácal 10 sekúnd. Po dojazde Miško hlásil že prešiel značku a na výsledkovej listine už svietila 10 sekundová penalizácia a piata pozícia so stratou 0,1 sekundy na tretie miesto!!! Vďaka bodovému výpadku sa posunul na celkové tretie miesto so stratou 5 bodov na druhého Czybu.

Technický komisár odstavil prvých päť jazdcov a oznámil kontrolu karburátorov, trysiek a riadiacej jednotky napriek tomu, že ďalšie preteky sa začínali o hodinu a pol. Edo stihol bez problémov motocykel pripraviť a na vedenie pretekov sme podali protest pre zmenu pravidiel trate prakticky počas pretekov. Po uhradení 100€ nám oznámili, že verdikt vynesú po pretekoch, čo bolo vzhľadom na to, že napr. Czyba bol členom miestneho ADAC Sachsen, prinajmenšom podozrivé. Po pretekoch nám oznámili, že náš protest bol zamietnutý.

Do druhej jazdy si Miško veril. Podľa prevodu v zjazde pred omegou pretáčal päťku, to je rýchlosť cca 105km/h. Štart mal prekvapivo najlepší štvrtý Bude, pred Miškom, Schäferom a Czybom. Keď jazdci opustili priestor štartu, upozorňoval Lukáš Pešek, tréner českého talentu Olivera Königa, že Czyba aj Bude mali predčasný štart. Napriek viditeľnej nevôli, komisár na pripomienky reagoval a domácemu Czybovi udelil jumpstart. V druhom kole išiel do čela Miško a po súbojoch v štvrtom Schäfer. V ôsmom kole sa Miško po cieľovke dostal na brzdy do čela a to po výbornom výkone udržal až do cieľa. Druhý skončil Schäfer a tretí so stratou 0,2 sekundy (!) na víťaza Czyba. Ziskom 25 bodov sa Miškovi podarilo dostať späť na celkové druhé miesto (Czybovi udelili za jumpstart penalizáciu 10 sekúnd, napriek tomu že na všetkých pretekoch sa udeľovalo 20, o čom však upozorňovali v rozprave) a získal svoj najväčší úspech, v premiérovej sezóne nemecký titul vicemajster ADAC MiniBike cupu 2014 v kategórii Einsteiger.

„Zvíťaziť v posledných pretekoch bolo ťažké, lebo súperi boli veľmi rýchli a o to viac si to cením,“ vravel po pretekoch Miško. „Víťazstvo by som chcel venovať pradedovi, ktorý mi tento týždeň zomrel.“

Poďakovanie patrí BOS racing teamu za vysoko profesionálne odvedenú prácu, sponzorom firmám BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, Novato, DJ STEEL, BRS-Technology, Paolo a všetkým, ktorí nám fandili.

Tlačová správa BOS racing teamu

 

Zdroj/foto: moto-cup.sk

 

1.jpg2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok