Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Enduro v Púchove už tento víkend

Enduro v Púchove už tento víkend

Tohtoročný seriál MM SR, Slovenského pohára a pohára SMF v endure a country crosse pokračuje v dňoch 23.-24.8.2014 ďalším podujatím klasického endura pri Púchove. Centrum-depo šampionátu umiestnil organizátor ECPU Púchov do obce Dohňany - časť Mostište.

Nakoľko sa podujatie uskutoční v silnom "enduro" regióne Púchova a Považskej Bystrice očakávame na podujatí bohatú účasť a to nie len jazdcov zo Slovenska a i neďalekej Českej republiky a  Poľska. 

Trať súťaže, s dĺžkou jedného kola 43 km, pozostáva z Cross testu v priestore štartu a Enduro testu, ktorý sa nachádza v Púchove, časť Vieska-Bezdedov. Prejazd je značený šípkami a terčíkmi, v kritických miestach (križovanie cesty) bude kontrolovaný maršalmi. Prejazd je náročný, členitý, po lesných cestách s kamenisto hlinitým povrchom. Štart prvých jazdcov bude v sobotu i v nedeľu o 9,00 hod.

Enduro podujatie v Púchove je siedmym, predposledným podujatím tohtoročného seriálu súťaže jednotlivcov. Po Púchove je v kalendári už len country cross v Morovne a už tradičný záverečný šampionát dvojíc.

 

BLIŽŠIE INFORMÁCIE ORGANIZÁTORA MAXXIS MM SR ENDURO PÚCHOV PRE JAZDCOV:

Organizátor ECPU Púchov upozorňuje jazdcov na pár organizačných vecí, ktoré budú na podujatí trošku iné:

  • vzhľadom na hl. sponzora MAXXIS Tires je ZAKÁZANÉ predaj PNEU v priestoroch DEPA
  • DEPO a motokrosový test (MT) sa nachádza v obci Dohňany časť Mostište. DEPO NIE JE VEĽKÉ, a preto bude rozdelené na DVE časti. DEPO A je určené hlavne pre jazdcov, ktorí budú v depe spať a zostanú tam celé tri dni - PROSÍME dodržovať pokyny usporiadateľov, ktorí budú regulovať parkovanie - neuposlúchnutie ich pokynov bude viesť k finančnej pokute / vylúčeniu zo súťaže. DEPO B je určené pre jazdcov, ktorí sú z okolia a plánujú ráno prísť a večer po preteku odísť domov.
  • Enduro Test (ET) sa nachádza v obci Vieska-Bezdedov - tu su GPS súradnice: 49° 8’23.85”N, 18°18'8.91"E
  • SERVIS - servis motoriek a asi jediná časovka sa nebude nachádzať priamo v DEPO A, ale v bezprostrednej blízkosti (hneď vedľa) DEPA A. Toto je z dôvodu, že sa musí zabrániť jazdeniu v DEPE A a zničeniu lúky v tomto priestore. Vieme, že táto situácia všetkým trošku skomplikuje servis, ale organizátor PROSÍ  o pochopenie a dodržiavanie tohto pravidla. Pre organizátora je to veľmi dôležité. Dopriestoru servisu sa treba stavať v tvare U.
  • budeme LEN JEDNA časová kontrola v priestore pre SERVIS motoriek a dve prejazdovky
  • trať Bude značená červenými šípkami (značkami), ALE … ešte raz ALE červená trať je POVINNÁ LEN PRE MMSR E1/E2/E3, Junior a Kadet. Pre ostatné kategórie budú vyznačené TRI obchádzky inou farbou.
  • veľa otázok je ohľadne FIM pneu., preto vypichujeme z Národného športového poriadku pre Enduro a Countrycross (ktorý je možné stiahnúť TUhttp://www.smf.sk/materials/supervisor/nsp_ec_2014.pdf ) nasledujúce: Pre súťaže Enduro pre kategórie MM SR E1, E2, E3, Junior, Kadet, Veterán, SP E1, E2, E3 musia byť na zadnom kolese homologované pneumatiky pre Enduro.

    Enduru Zdar

 

10606452_1466858410249098_8008328602960999194_n.jpg

puchov_plag.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok