Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

M.Vaculík už na 3.mieste v priebežnom poradí ME na plochej dráhe

M.Vaculík už na 3.mieste v priebežnom poradí ME na plochej dráhe

Pretekár Speedway Clubu Žarnovica, Martin Vaculík štartoval v sobotu 9.8.2014 v treťom kole finálovej série Majstrovstiev Európy jednotlivcov na plochej dráhe v dánskom Holstede. Na dráhe, kde sa predtým organizátori museli popasovať s dažďom, predviedol niekoľko skvelých štartov, ktoré sa ukázali rozhodujúce pri získavaní bodov. Vďaka tretiemu miestu v pretekoch a 12-bodovému zisku sa Martin posunul už na priebežnú bronzovú pozíciu pred posledným finálovým kolom.

Začiatok pretekov v Holstede musel byť pre dážď posunutý takmer o hodinu neskôr. Aj napriek tomu videli diváci, či už na štadióne alebo pri televíznych obrazovkách, pomerne napínavé preteky plné dramatických situácií a zvratov. Slovenský reprezentant Martin Vaculík obstál v kvalitnej konkurencii veľmi dobre, keď začal najprv víťaznou jazdou, v ktorej si poradil aj s vedúcim pretekárom priebežného poradia Nicki Pedersenom. Vo svojej druhej jazde sa musel skloniť jedine pred svojim kolegom z Tarnówa Januszom Kolodziejom, no v nasledujúcich dvoch jazdách zvíťazil systémom štart-cieľ. Zaváhanie prišlo v poslednej jazde základného rozpisu, keď nedokázal dobre odštartovať a do cieľa prišiel ako posledný. Aj napriek tomu postúpil do finálovej jazdy priamo, keď nemusel absolvovať jazdu poslednej šance.

Vo finále sa ujal vedenia náš reprezentant a s náskokom smeroval k víťazstvu. V treťom kole mal však pád Lotyš Bogdanovs a jazda musela byť prerušená. Po opakovanom štarte sa Martin nedokázal prebojovať z tretieho miesta a musel sa uspokojiť s najnižším stupienkom na pódiu. Z víťazstva sa tešil Rus Emil Sajfutdinov, ktorý sa ujal aj vedenia v priebežnom poradí šampionátu. Na druhom mieste skončil Dán Peter Kildemand.

Pred posledným finálovým kolom ME jednotlivcov, ktoré sa uskutoční 19.9. v poľskej Czestochowej je poradie nasledujúce:

1. Emil Sajfutdinov - 39 bodov

2. Peter Kildemand - 36

3. Martin Vaculík - 33

4. Nicki Pedersen - 33

5. Janusz Kolodziej - 28

6. Maksims Bogdanovs - 27

Výsledky finále ME jednotlivcov - Holsted:

1. Emil Sajfutdinov, Rusko; 2. Peter Kildemand, Dánsko; 3. Martin Vaculík, Slovensko; 4. Maksims Bogdanovs, Lotyšsko; 5. Jurica Pavlic, Chorvátsko; 6. Niels Kristian Iversen, Dánsko; 7. Andreas Jonsson, Švédsko; 8. Michael Jepsen Jensen, Dánsko; 9. Janusz Kolodziej, Poľsko; 10. Nicki Pedersen, Dánsko; 11. Tomasz Gollob, Poľsko....

Autor: Martin Búri, www.speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok