Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Hrani-Sirníku odštartoval RP východ LUMARKT CUP 2014 + SP 2014

V Hrani-Sirníku odštartoval RP východ LUMARKT CUP 2014 + SP 2014

: Presne na Deň detí sme si užili prvé podujatie Slovenského pohára a RP východ Lumarkt Cup-u 2014 na motokrosovej trati Hraň- Sírnik. Organizátor, OZ MX Team Estri Hraň už po tretí krát v rade ukázalo, že motokros do zemplínskych končín jednoducho patrí. Zajazdiť si prišlo až 135 jazdcov zo Slovenska a Ukrajiny.

Veterné počasie ani náhodou neodradilo množstvo divákov, ktorí zasypali kopec nad obcami Hraň a Sírnik. Neodradilo to ani jazdcov, ktorý sem neváhali prísť zo západného Slovenska, či z Ukrajiny a darilo sa im slušne. Veteránsku kategóriu MX4 + (jazdci nad 50 rokov) vyhral Ukrajinec Vladimir Zavadetsky, MX4 (jazdci nad 40 rokov) si pokoril Kvetoslav Lacko z Tlmáč a spoločne s nimi v jednej rozjazde súťažili aj páni na historických motocykloch v kategórii Twinshock, kde zvíťazil Myjavčan Miroslav Marônek na motocykli vyrobenom v Českej zbrojovke Strakonice v roku 1976,  CZ 380 – 514.

Dvakrát hole shot pre Dubáka

Dvakrát po sebe bol vo finálových jazdách prvý v prvej zákrute Jaroslav Dubóci, ktorý si tým vzal obe prvestvá v triede MX85 a zvíťazil. Ani ne chvíľu sa nedal predbehnúť, aj keď ambícia zo strany druhého, Samuela Struka z Vislanky, bola veľká. Keďže sú to kamaráti, po jazde sa navzájom pochválili a netajili sa tým, že sa už tešia na spoločné jazdenie v rámci majstrovstiev Slovenka, či Čiech. 

Medzi najmenšími MX65 si svoje prvenstvo doslova vybojoval Krisztián Vincze – Dóka jazdiaci za MX - Team Želiezovce. V prvej jazde sa mu darilo byť suverénne na prvom mieste, no v druhej finálovej spadol hneď po štarte mal čo robiť aby sa stačil vyšplhať aspoň na tretie miesto. Po súčte bodov za obidve finálové jazdy mu to však predsa len vyšlo na najvyššiu priečku na bedni. Len 13 ročná Laura Smoľárová sa zúčastnila oboch finálových jázd ako jediná dáma v sedle.

Niko Redaj späť v sedle a prvý triumf pre Čuňočku

Po neúplnej sezóne 2013 sa opäť na regionálnej scéne zjavil Niko Redaj z teamu Rstyl Team Motocross. Dokázal, že v triede MX2 hobby je top keď sa v prvej finálovej jazde popasol s  Viktorom Kováčom (MZ racing mx team) a v druhej s Marekom Hornákom (MotoČas Mx Team V.Uherce). Svoje prvé miesto v MX kariére vôbec, si z Hrane odniesol Janko Čuňočka (L Racing), ktorý si tým doplnil zbierku druhých a tretích pódiových umiestnení. 

Motokros bolí

Cez slzy a bolesť si svoje prvenstvo v MX Junioroch užil aj čerstvý maturant, Tomáš „Barny“ Barnošák (Motorado MX team), keď mu po súbojoch na trati do krvi praskli všetky pľuzgiere na ruke. Pohár nad hlavu však hrdo dvihnúť vládal a domov na západ odišiel z dobrým pocitom zo svojej premiéry na trati Hraň- Sírnik. V Kategórii MX2 sa darilo Radoslavovi Matulovi pred druhým Ľubomírom Havrilom z Lumarkt MX teamu a tretím Róbertom Pivarčim. O prvé miesto v MX1 sa pobili dvaja skúsení motokrosoví jazdci z okolia Partizánskeho: Vladimír Kasala a Tomáš Pavlovčík. Zo súbojov vyšiel víťazne Vladimír Kasala. 

 

Ďalšie podujatie RP východ Lumarkt Cupu sa uskutoční už 22.6 v Spišských Vlachoch (preložené podujatie zo 4.5.2014). Seriál Slovenského pohára pokračuje už 8.6.2014 v Ješkovej Vsi ( podujatie RP západ Motocross tour 2014).


Autor: Radka Mazáková
Foto: Róbert Roľa  

Grafika1.JPGhran3.jpghran2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok