Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Junior Moto Academy – hľadáme nové talenty!

Junior Moto Academy – hľadáme nové talenty!

Organizátori z detskej motocyklovej akadémie pozývajú deti a ich rodičov na tretí ročník Junio Moto Academy. Pre záujemcov prinášame informácie k novému ročníku.

Nove-jma.jpg

 • Chcete ponúknuť svojmu dieťaťu inú alternatívu využitia voľného času?
 • Máte záujem viesť svoje dieťa k aktívnemu spôsobu života?
 • Chcete, aby sa Vaše dieťa naučilo zdolávať prekážky a budovalo si pevnú vôľu?
 • Máte vzťah k motorizmu a páčia sa Vám motocykle?

  Ak ste spontánne na tieto otázky vo väčšine prípadov odpovedali „ÁNO“, tak naše ďalšie informácie sú určené práve pre Vás.
  Hľadáme talentované deti, ktoré snívajú o živote na pretekárskych tratiach ako úspešní jazdci, nasledovníci veľkých pretekárov rýchlostného motocyklového športu Valentina Rossiho, Marca Marquéza, Jorge Lorenza, či úspešných Slovákov Vlada Ružu, Tomáša Krajčího, Jara Černého, Tomáša Svitka, Jakuba Jantulíka či Lukáša Jasenského.

  TERAZ JE TÁ SPRÁVNA PRÍLEŽITOSŤ
  Ešte pred niekoľkými rokmi bolo veľmi ťažké na Slovensku takéto sny naplniť… Vznikom pretekárskeho okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni neďaleko Dunajskej Stredy sa zaplnilo obrovské vákuum slovenského motoristického športu, ktoré dlhé desaťročia bránilo jeho napredovaniu, rozvoju. Myšlienky Junior Moto Academy sa ujalo vedenie Slovakia Ring Agency, s.r.o. a občianske združenie Motoclub Lehnice, ktorí v súčasnosti pripravujú už tretí ročník juniorskej motocyklovej akadémie. Vytvorili stredisko výučby mladých talentov pre cestný motocyklový šport a teraz organizujú nábor ďalších mladých ľudí, ktorých rýchlostný motocyklový šport bytostne zaujal, nosia v sebe talent pre tento šport a sú odhodlaní za pomoci rodinného zázemia obetovať svoj čas a energiu k dosiahnutiu vytúženého cieľa.

  O PROJEKTE JUNIOR MOTO ACADEMY 
  Práve existencia pretekárskeho okruhu Slovakia Ring bola inšpiráciou pre činnosť motocyklovej školy,  ktorej predpokladom bolo aj obstaranie vhodného športového náradia k úspešnému prevádzkovaniu tejto akadémie.
  Projekt rieši zapožičanie motocykla, výstroje a odborné trénerské vedenie.
  Je ideálnou príležitosťou overiť si ako na tom vaše dieťa je, či má záujem, či má nadanie. Deti sa naučia prvé kroky, bude im vysvetlené čo potrebujú pre svoj ďalší rast a budú pripravené do sveta motocyklových pretekov.
  V apríli sa uskutoční nábor záujemcov, z ktorých sa vyprofilujú mladé talenty, ktoré pod vedením inštruktorov – skúsených pretekárov – nadobudnú pretekárske návyky, zručnosti a skúsenosti, čím sa vytvorí predpoklad vychovať novú generáciu mladých športovcov schopných obstáť aj na medzinárodnej úrovni.

  TECHNICKÉ ZABEZPEČENIE 
  Pre účastníkov Junior Moto Academy sú pripravené motocykle Honda NSR 50, Honda so štvortaktným motorom, Blata Minibike Elite 14, Blata Minibike 2,5, Yamaha PW 50 a skútre zn. Keeway f-act 50 NKG.

   


  ČAKÁME PRÁVE NA TEBA! 
  Ak si sa pre tento šport rozhodol aj ty a máš 5-18 rokov, neotáľaj a zaregistruj sa do radov záujemcov najneskôr do 31. marca na adrese automotoklub@slovakiaring.sk, alebo cez registračný online formulár na stránke www.motoakademia.sk.

   

  Registrácia je nezáväzná!

   

  Bližšie sa s Junior Moto Academy môžete zoznámiť aj na prezentácii v rámci výstavy MOTOCYKEL 2014, ktorá sa uskutoční na bratislavskom výstavisku Incheba 13.-16. marca 2014.

   

  TRI FÁZY VÝUČBY 
  V prvej fáze sa zameriame na základy jazdy na motocykli s dodržaním prísnej postupnosti osvojenia si základov ovládania stroja.
  V druhej fáze si účastníci osvoja základy techniky jazdy na pretekárskom motocykli, pričom podmienkou účasti v druhej fáze výcviku je absolvovanie fázy prvej.
  V tretej fáze potom využitím skúseností a návykov z predošlých fáz výcviku bude prebiehať výučba športových poriadkov, techniky a taktiky pretekania s praktickými mini-pretekmi účastníkov, s nácvikom štartovej procedúry ako aj ostatných častí pretekov až po dojazd do cieľa. Absolventi tretej fázy budú pripravení k štartu do ozajstných pretekov so všetkým čo k nim patrí.

   

  MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MINIMOTO, MINIGP A SCOOTER
  Od sezóny 2012 organizuje Športová komisia cestných pretekov motocyklov Slovenskej motocyklovej federácie šampionát mini motocyklov v niekoľkých kategóriách podľa veku pretekárov a typu motocyklov. Práve tu už v uplynulej sezóne predviedli svoj talent prví absolventi Junior Moto Academy a dokázali tak veľkú opodstatnenosť tohto projektu. Aj absolventom Junior Moto Academy 2014 sa teda otvárajú dvere do spomenutého šampionátu v roku 2015.

   

  Ostatné informácie na www.motoakademia.sk


  Zdroj: www.moto-cup.sk


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok