Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Slovenský tím obsadil bronzovú priečku v Jadranskej lige

Slovenský tím obsadil bronzovú priečku v Jadranskej lige

Jadranská liga vyvrcholila posledným stretnutím v slovinskej Ljubljane. Sem cestoval i tím Speedeay clubu Žarnovica, ktorému patrila priebežná druhá priečka za Českou republikou a pred Slovinskom a Maďarskom. Tím bol značne oslabený, nakoľko v Březolupoch sa jazdilo o majstra ČR dvojíc a nasadení tu boli aj jazdci reprezentujúci Slovenský tím v Jadranskej lige (Martin Málek, Martin Gavenda, Filip Šitera). Treba však hneď podotknúť, že prvýkrát sa v slovenských farbách predstavili už dvaja odchovanci Speedway Clubu Žarnovica.

Predpretekové prognózy vôbec nevyzerali na vysoký bodový zisk pre náš tím. Dôležitejšie tentoraz ako výsledok však bolo, že v tíme sa objavili už dvaja naši odchovanci, ktorí cestovali do Ljubljane hlavne zbierať skúsenosti. Pokým Patrik Búri štartoval už na svojich piatych pretekoch, Adam Čarada si odkrútil plochodrážny debut. Okrem nich sa v slovenských farbách predstavil Fritz Wallner a rakúsky pretekár Daniel Gappmaier.

Už od úvodu včerajších pretekov v Ljubljani, ktoré boli oslavami 50.výročia plochej dráhy v tomto meste, bolo jasné, že o víťazovi sa bude rozhodovať najmä medzi domácim Slovinskom a Českou republikou. Do polovice pretekov išlo o vyrovnanú partiu, no potom získali navrch domáci a najmä zásluhou jazdca GP Mateja Žagara, či Matica Voldriha, bezpečne nielen zvíťazili, ale dokázali dohnať aj 18-bodové manko na náš tím v priebežnej tabuľke a nakoniec obsadili celkové druhé miesto v tomto ročníku Jadranskej ligy.

Výkon nášho tímu bol dosť limitovaný najmä skutočnosťou, že v ňom štartovali dvaja nováčikovia, ale aj slabšími výkonmi na štarte oboch rakúskych pretekárov. Pokým Fritz Wallner po vlažnom úvode dokázal naplno zabodovať v pravý čas, keď štartoval v 11. jazde ako žolík a doviezol tak pre nás šesť bodov vďaka čomu sme sa priblížili Maďarom, Daniel Gappmaier sa len ťažko vysporiadal s pomerne ťažkou a rozbitou dráhou, s ktorou mali problémy viacerí jazdci. Spomenúť tu možno domáceho Jerneja Pečnika, ktorý v každej svojej jazde spadol v tej istej zákrute na tom istom mieste, pričom štyrikrát sa tak stalo, keď jazdu viedol! Pečnik sa nakoniec na zemi ocitol aj počas popretekovej ďakovačky, keď sa snažil bez prilby jazdou po zadnom kolese zavďačiť divákom za fandenie. Na zemi sa ocitol aj Adam Čarada hneď vo svojej premiérovej jazde. Našťastie a nič vážnejšie nestalo a aj s boľavým bokom pokračoval v pretekoch. Bojovne sa ukázal Patrik Búri, ktorý bol z prvej jazdy vylúčený, keď ho nakopnutie diery v druhej zákrute poslalo na futbalový trávnik, potom došiel do cieľa ako posledný, no vo svojej tretej jazde dokázal odštartovať pred Patrikom Nagyom a tohto maďarského pretekára, ktorý patril v minulej sezóne medzi opory nášho tímu v Jadranskej lige, udržal za sebou a vybojoval tak svoj prvý bod v pretekoch. Do ďalšej jazdy však nestihol kvôli technickým problémom nastúpiť, no vynahradil si to vo svojej poslednej jazde, keď síce odštartoval posledný, no po celý čas atakoval Norberta Magosiho, dvojnásobného víťaza žarnovickej Zlatej prilby. Na konci tretieho kola dokázal využiť zaváhanie maďarského pretekára a získal tak na jeho úkor ďalší bod. Nakoniec sa ukázalo, že to bol posledný bod Slovenského tímu, nakoľko v predposlednej jazde nebodoval Gappmaier a cieľ poslednej jazdy kvôli roztrhnutej reťazi nevidel Fritz Wallner.

Aj napriek tomu, že Slovenský tím dokázal pozbierať iba 15 bodov, diváci videli viacero zaujímavých jázd aj v podaní našich jazdcov. Fritzovi Wallnerovi sa síce nedarilo zbierať body plným priehrštím, no jeho bojovnosť niekedy doslova brala dych. Príkladom môže byť 16. jazda, ktorú síce vyhral Voldrih, no Fritz  sa v nej najprv vysporiadal s Patrikom Nagyom, aby potom plece pri pleci zvádzal celé štyri kolá súboj s Tomášom Suchánekom, v ktorom mal nakoniec o nejaký ten meter navrch.

Po ligových jazdách nasledovali semifinálové a finálová jazda Ceny mesta Ljubljana. V nich sa predstavil z našich jazdcov iba Fritz Wallner. Tomu sa podaril relatívne dobrý štart v semifinálovej jazde, avšak z výjazdu prvej zákruty ho za seba odsunul nielen Tomáš Suchánek, ale aj Maks Gregorič, čo znamenalo nepostupové tretie miesto. Finále ovládol suverén Matej Žagar pred Maticom Voldrihom a Tomášom Suchánekom, ktorému tretie miesto pripadlo vďaka pádu Gregoriča v poslednej zákrute.

Slovinsko 48 (Matej Žagar 15, Matic Voldrih 15, Maks Gregorič 12, Jernej Pečnik 6)

Česká republika 35 (Tomáš Suchánek 10, Ondřej Smetana 10, Michal Škurla 7, Jaroslav Petrák 6)

Maďarsko 23 (Roland Benko 8, Žiga Kovačič 6, Patrik Nagy 5, Norbert Magosi 4)

Slovensko 15 (Fritz Wallner 10, Daniel Gappmaier 3, Patrik Búri 2, Adam Čarada 0)

Konečné poradie:

1. Česká republika - 154 bodov

2. Slovinsko - 130

3. Slovensko - 115

4. Maďarsko - 99


Zdroj: http://www.speedwayclub.sk


Adam Čarada si prešiel pretekárskym debutom

Preteky ponúkli množstvo dramatických okamihov

Fritz Wallner (modrá)

Fritz (modrá) v súboji so Suchánekom

Patrik Búri v súboji s Magosim

Parádička v podaní Mateja Žagara

Jernej Pečnik

Slovenský tím

Štart na pretekoch s jazdcom GP je určite pre nováčika zážitok

Celkové stupne víťazov

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok