Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Na Motokrose národov kráľoval tím z Francúzska

Na Motokrose národov kráľoval tím z Francúzska

Počas uplynulého víkendu mali priaznivci motokrosu možnosť  sledovať vrcholné svetové podujatie tejto disciplíny - „MONSTER ENERGY FIM MOTOCROSS OF NATIONS“ - Majstrovstvá sveta v motokrose družstiev. Slovensko na šampionáte reprezentovala trojica jazdcov Martin Kohút (MXGP, # 85), Richard Šikyňa (MX2, # 86) a Tomáš Šimko (MX Open, # 87). Zvíťazil tím Francúzska pred USA a Belgickom. Bohužiaľ, slovenskému teamu sa nepodarilo v náročnej konkurencii 36 krajín v sobotňajšej kvalifikácii prebojovať do nedeľného finále.

Nie nadarmo patrí Motokros národov k vrchloným motokrosovým podujatiam sezóny. Rekordných 80.000 návštevníkov motokrosového areálu v meste Ernée malo počas dvoch súťažných dní čo sledovať. V sobotňajšej kvalifikácii sa viedli urputné súboje o postup do hlavných A finálových jázd. Divácky najzaujímavejšie súboje zviedli tímy USA a Francúzka, z ktorých víťazne vyšli francúzski majstri Gautier Paulin, Marvin Musquin a Romain Febvre. Všetci traja vyhrali v sobotu svoje triedy.

Naše trio cestovalo do Francúzska s veľkým odhodlaním, no nanešťastie mal v kvalifikačnej jazde triedy MXGP Martin Kohút veľmi škaredý pád, pričom bol zasiahnutý svojim motocyklom. Martin však zaťal zuby a dojazdil aj so zranením. Richard Šikyňa skončil v kvalifikácii triedy MX2 na 22. priečke a Tomáš Šimko v triede MXOpen na 25.mieste. Náš tím sa v nedeľu predstavil len v tzv. B finále, kde štartoval len Šikyňa a Šimko, Martin Kohút pre zranenie neštartoval. V B finále sa Richard Šikyňa umiestnil na 13.mieste a Tomáš Šimko na 15. mieste.

V nedelňajších finálových jazdách si tohtoročný svetový titul suverénne vybojoval na domácej pôde tím Francúzska v zložení Febvre Romain, Musquin Marvin a Paulin Gautier pred tímom USA za ktorý jazdili: Justin Barcia, Cooper Webb a Jeremy Martin.  Na treťom mieste skončila trojica Belgičanov - Jeremy Van Horebeek, Ken de Dycker a Julien Lieber.


Slovenský tím obsadil z 36-tich krajín v konečnom poradí 26.miesto.

Kompletné výsledky "MONSTER ENERGY FIM MOTOCROSS OF NATIONS" nájdete na:  http://results.mxgp.com/mxgp/standings.aspx 


MONSTER ENERGY FIM MOTOCROSS OF NATIONS – v skratke

Dĺžka trate: 1517 m

Typ trate: ĺlovitá hlina

Počasie: Slnečno,  23° C

Návštevnosť: 80,000

 

1.gif2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok