Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Tisícky motorkárov mieria na východ

Tisícky motorkárov mieria na východ

Uprostred augusta, presnejšie od 13. do 16.8. bude východ Slovenska a hlavne okolie Zemplínskej šíravy žiť motorkami. V stredisku Hôrka sa koná už štrnásty ročník podujatia s názvom Motozraz Sveta motocyklov, ktoré patrí k najväčším stretnutiam motocyklových nadšencov v strednej Európe.

K brehom Zemplínskej šíravy každoročne mieria tisícky motorkárov nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých, ba aj vzdialenejších krajín. Za viac ako desaťročie sa Motozraz Sveta motocyklov stal tradičným „vrcholom sezóny“ pre mnohých priaznivcov jednej stopy. Predĺžený víkend plný zábavy sa začína už vo štvrtok. Tentokrát je na programe novinka – prvá nočná jazda do obce Krčava. „Na jej účastníkov čaká pekný spomienkový odznak, ale aj občerstvenie a kapela v cieli tejto spanilej jazdy“, prezrádza Michal Tvrdý, jeden z tvorcov programu. Po návrate na Zemplínsku šíravu bude zábava pokračovať v podobnom duchu, s viacerými rockovými kapelami, okrem iných vystúpi napríklad aj legendárna česká formácia Alkehol. Na tých, ktorí na Motozraz dorazia už vo štvrtok, čakajú viaceré bonusy. Predovšetkým si skoršou registráciou zabezpečia pamätné tričko, ktoré je pripravené pre prvých 4000 motorkárov a je v cene registračného poplatku len 15 eur na celý víkend. V cene je aj lístok do štvrtkovej tomboly, kde je prvou cenou minimotocykel. Prvých päťsto účastníkov sa môže tešiť aj na privítací „welcome drink“.

V piatok na Motozraz Sveta motocyklov dorazí aj legenda slovenského motocyklového športu – úspešný rally jazdec Ivan Jakeš. Zážitkov z Dakaru má určite dosť, rád sa o ne s návštevníkmi podelí. Chýbať nebude ani jeho dakarský špeciál, s ktorým dokonca vyrazí na piatkovú, aj sobotnú spoločnú jazdu. Tá piatková pritom povedie na Námestie slobody do Michaloviec, ktoré sa každoročne zaplní nielen tisíckami motorkárov, ale aj zvedavými domácimi. Každý z nich sa môže zapojiť do niektorej z pripravených súťaží a záujem určite bude aj o autogram, či spoločnú fotku s Ivanom Jakešom. Po návrate kolóny na Zemplínsku šíravu bude program pokračovať hudobnými vystúpeniami viacerých skupín, no spestria ho aj ďalšie atrakcie. Chýbať nebudú ani ďalšie súťaže pre motorkárov, ale aj pre divákov. Po zotmení príde čas aj na niečo pikantnejšie – strip šou, to však až po koncerte lákadla tohto večera, skupiny Polemic.

V sobotu 15. augusta sa v neďalekom Jasenove na letisku konajú Majstrovstvá Slovenska v šprinte motocyklov. Tohto podujatia sa môžu zúčastniť aj hobby jazdci a vypísaný je aj Pohár SMF v triedach „Custom Enduro“ a „Ladies Cup“. Popoludní nemôže chýbať ďalšia spanilá jazda – nepochybne najväčšia za uvedené tri dni, čo sa týka počtu motorkárov a tým aj dĺžkou celej kolóny. Trasa sobotnej spoločnej jazdy vedie okolo celej Zemplínskej šíravy a obyvatelia okolitých obcí si zvykli na tradične veľkolepé divadlo. Tentokrát tiež s Ivanom Jakešom na rally špeciáli v čele kolóny. Večerný program je opäť zložený z hudobných vystúpení, spomenúť môžeme husľové duo Femme 2 Falate, či populárny Kabát v revivalovej podobe. Ešte predtým však adrenalín zdvihnú kaskadéri Crazy Day a ich jazdenie v „glóbuse smrti“, veľkej oceľovej klietke v tvare gule, kde bude naraz krúžiť až štvorica jazdcov. Zaujímavé ceny budú môcť návštevníci získať nielen v početných súťažiach, ale aj v tombole, kde je prvou cenou skúter Yamaha. Pánske oko poteší už tradičná súťaž Miss mokré tričko, dámy sa zasa nechajú strhnúť svetoznámym tanečníkom a striptérom menom Kenzo, ktorý tancoval v najznámejších kluboch v New Yorku, Barcelone, či Paríži a spolu s atraktívnou slečnou zatancuje aj na Zemplínskej šírave. Ak si návštevníci budú chcieť od motoriek na chvíľu oddýchnuť, vhod príde nielen blízka hladina vodnej nádrže, ale napríklad aj vyhliadkové lety vrtuľníkom. Viac informácií a podrobný program hľadajte na stránke www.motozraz.sk.

Zdroj: Svet motocyklov

 

Billboard_final.jpgDSC_0075.jpgDSC_0244.jpgDSC_1540.JPGDSC_2114.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok