Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Film o histórii plochej dráhy už v apríli na RTVS

Film o histórii plochej dráhy už v apríli na RTVS

Dokumentárny film o hostórii plochej dráhy, ktorého premiéru si v Žarnovici prišlo pozrieť vyše 500 ľudí, prichádza aj na televízne obrazovky. Po zdĺhavej a namáhavej komunikácii sa napokon podarilo sľúbené veci dotiahnuť do finálnej verzie a tak celé Slovensko bude môcť vidieť zrod a život tohto jedinečného odvetvia motocyklového športu.

„Jazda bez bŕzd“ - História plochej dráhy sa zatiaľ postaral o divácky rekord v Žarnovici, kde ju sledovalo naraz vyše 500 divákov. Počas Dní mesta Žarnovica sa tento film  premietal v kine ale i pred ním súčasne. Pre televízne účely bola dĺžka 51 minút veľmi obmedzujúca, keďže verejnoprávna televízia má zo zákona poskytovať nezávislej európskej tvorbe 30 minút. Tým pádom sa rozhodovalo nad skrátením dokumentu, čo tvorca dokumentu odmietal. Nakoniec vďaka veľkej pomoci športového redaktora Jána Žgravčáka a vedúceho športového oddelenia Marcela Merčiaka sa tvorcom podarilo dohodnúť rozdelenie dokumentu na dve časti. Vzhľadom k tomu bolo potrebné dovyrobiť k začiatku druhej časti aj úvod a tak sa celkovo dokument dostal nad 52 minút.

Prvá časť "Jazda bez bŕzd" mapuje začiatky plochej dráhy na Slovenku. Prvé preteky v Košiciach, v Bratislave a v ďalších mestách. Budovanie dráhy v Žarnovici, prvú Zlatú prilbu SNP v Banskej Bystrici a končí smrťou mladého plochodrážneho jazdca na Zohore. (19 min cca)

Druhá časť "Jazdy bez bŕzd" hovorí o plochej dráhe na Slovensku od 70-tych rokov po súčasnosť. Najväčší kolektívny úspech slovenských jazdcov, začiatky najúspešnejšieho jazdca Martina Vaculíka, jeho senzačné víťazstvo v Grand prix v Gorzówe, následne jeho cestu za ziskom titulu majstra Európy v Rzeszówe. Znovuoživenie plochej dráhy na Slovensku domácim Speedway Clubom Žarnovica a problém s autami na dráhe. (33 min cca) 

Premiéra prvej časti „Jazda bez bŕzd“ bude odvysielaná v stredu 22.4.2015 o 16.50 hod. na RTVS2 - na dvojke a repríza o mesiac 23.5. (sobota) o 7.30 hod. tiež na Dvojke. Zaradenie druhej časti do vysielania ešte nie je presne dané, ale naisto ju budú môcť vidieť diváci, či už v premiére alebo v repríze, v sobotu  30.5.2015 o 7.30 hod. na Dvojke.

Text: autor dokumentu Vladimír Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok