Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Sústredenie Plochej dráhy prebehlo aj napriek snehovej kalamite

Sústredenie Plochej dráhy prebehlo aj napriek snehovej kalamite

Sústredenie juniorov a plochodrážnikov Speedway Clubu Žarnovica, ktoré bolo naplánované na uplynulý víkend, nakoniec prebehlo aj napriek kalamitnej snehovej situácii. Program bol prispôsobený situácii a pôvodne romantické chvíľky pri sviečkach bez elektriny, sa zmenili na drinu, námahu, ale aj oddych.

Pretekári a začiatočníci vyrážali spolu s trénerom na chatu Kollárová v sobotu o ôsmej hodine ráno. To ešte nevedeli, že tých pár kilometrov cesty budú prekonávať takmer dve hodiny aj s pomocou traktora a motorovej píly.

"Len teraz sme dorazili," telefonicky oznamoval tréner Ján Daniel okolo 10. hodiny. "Po ceste, ktorá ešte nebola odhrnutá boli popadané stromy, tak sme museli čakať na traktor a motorovú pílu, aby sme sa sem vôbec dostali," uzavrel prvé chvíle sústredenia tréner. To ich čakala nielen chata, ale aj vlek na zjazdovku bez elektriny. Chalani si teda v sobotu riadne zamakali. Svah upravený ratrákom patril iba im. Najprv si to však museli na kopec doslova vyšlapať. No ako dokazujú fotografie, nebol to taký veľký problém, veď išlo svojim spôsobom o kondičnú prípravu. Večer ich na chate čakala nielen večera pri sviečkach, ale aj rozhodovanie čo ďalej. Našťastie však počas večere, keď to vyzeralo na zrušenie sústredenia, bola spustená dodávka elektrickej energie a sústredenie mohlo pokračovať v síce zmenenom harmonograme, ale predsa.

Kvôli bohatej snehovej nádielke boli nútení preložiť svoj príchod na chatu aj českí hostia. Petr Moravec s manželkou a Pavlom Váňom prišli namiesto plánovaného piatku, v sobotu. Po lyžovaní tak na pretekárov a začiatočníkov čakali prednášky o pravidlách plochej dráhy od tých najerudovanejších odborníkov. Po prednáškach boli na rade testy, kde si chalani vyskúšali svoje vedomosti a pozornosť pri prednáške.

Na druhý deň ráno po rozcvičke a raňajkách prišiel na sústredenie aj Martin Vaculík, ktorí chlapcov prevetral spoločným desaťkilometrovým behom a potom im dal rady o zimnej príprave. Poobede nasledovala ďalšia lyžovačka, tentoraz už aj za pomoci vleku. V neskorších popoludňajších hodinách nasledovalo vyhodnotenie sústredenia trénerom Jánom Danielom a potom odchod domov.

Speedway Club Žarnovica sa týmto chce poďakovať pánovi Šulvovi za ústretovosť pri ubytovaní a poskytnutí priestorov na chate Kollárová, pánovi Ľubomírovi Urbanovi prevádzkovateľovi lyžiarskeho strediska SKI BLANC a taktiež pánom Petrovi Moravcovi a Pavlovi Váňovi za ochotu pricestovať z Českej republiky a poskytnúť teoretické vedomosti o pravidlách plochej dráhy pre našich jazdcov.

 

Zdro: www.speedwayclub.sk

 

sus1.jpgsus6.jpgsus.jpgsus3.jpgsus4.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok