Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Taliansku predstavili Majstrovstvá Európy Stock 250

V Taliansku predstavili Majstrovstvá Európy Stock 250

Taliansky Terst zažil predstavenie nového šampionátu European Stock 250 4 Strokes Championship, ktorý sa pôjde v rámci majstrovstiev Alpe Adria pod organizátorskou taktovkou slovenskej agentúry Slovakia Racing.

Špeciálnym hosťom večera bol Jan Witteeven, holandský inžinier, ktorý stál pri víťazstve vo viac ako štyridsiatich pretekov majstrovstiev sveta v off-roadovom šampionáte a cestných Grand Prix. Witteveen vysvetlil technické vlastnosti motocyklov, ktoré sa môžu zúčastniť tohto nových Majstrovstvá Európy.

stock250.jpg

Táto séria je nápad, ktorý tu naozaj chýbal,”vysvetľoval Witteveen. Prechod z minibike do Moto3 je ťažký, štvortaktná kategórie Stock 250 je ideálna séria pre strednú kategóriu motocyklov, ktoré majú približne 90 kíl a ich výkon je dobre vyvážený medzi 35-36 konskými silami a je rovnaký pre všetky motocykle. Vďaka jednotnej elektronike bude motocykel stáť menej ako 10.000 Eur. To všetko samozrejme neznamená, že to nie je motocykel bezpečný alebo plnohodnotný. Znamená to len, že nebude mať drahé materiály, ako karbón, titán alebo horčík. Všetko je len z hliníka a ocele, čo je pre výrobu motocykla dobré. Tieto motocykle pripomínajú stroje 125 Sportproduction z deväťdesiatych rokov a šampionát sériu, v akej sa objavili jazdci ako Capirossi, Biaggi a Rossi.”

 

Jeden z motocyklov, ktoré sa zúčastnia novej série, bol hlavným protagonistom akcie. Tento stroj bol vyrobený dielňou Taliana Franca Mora, ale séria je otvorená pre všetkých konštruktérov.

Luigi Favarato a Peter Baláž

Luigi Favarato a Peter Baláž

Nový European Stock 250 Championship vzbudzuje veľkú pozornosť,” vyhlásil Luigi Favarato, prezident Alpsko-jadranskej motocyklovej únie. “Tímy a jazdci z Francúzska, Španielska, Nemecka, Holandska, Slovenska, Českej republiky a Talianska sa už zaregistrovali na účasť v tejto sérii. V najbližších týždňoch budeme prezentovať šampionát v ostatných európskych krajinách Alpe Adria regiónu. Sme hrdí na to, že nový šampionát sa bude organizovať pri šampionáte Alpe Adria. Séria ponúkne mnohým mladým jazdcom príležitosť získať dôležité skúsenosti vo svojej športovej kariére.”

Kalendár šampionátu (zhodný s Alpe Adriou):
17. 04. 2015 Adria Raceway (Taliansko)
31. 05. 2015 Pannonia-Ring (Maďarsko)
21. 06. 2015 Grobnik (Chorvátsko)
19. 07. 2015 Most (Česká republika)
09. 08. 2015 Hungaroring (Maďarsko)
13. 09. 2015 Slovakia Ring (Slovensko)

 

Zdroj: Tlač.správa FIM Európa a www.moto-cup.sk

 

stock250.jpgstock250a.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok