Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Pardubiciach plochodrážne hody aj so slovenskou účasťou

V Pardubiciach plochodrážne hody aj so slovenskou účasťou

Pardubická plochá dráha je za posledné dni maximálne vyťažená. Od piatkovej Zlatej stuhy a Jawa Cupu, cez sobotné MS juniorov, po nedeľnú Zlatú prilbu pokračuje plochodrážny program už zajtra Majstrovstvami Českej republiky dvojíc. V dvoch zo spomínaných piatich pretekoch sa predstavil, či predstaví aj žarnovický pretekár.

Na Zlatej stuhe, ktorou bol v piatok 3. októbra odštartovaný pardubický plochodrážny maratón, sa predstavil po niekoľkoročnej prestávke aj žarnovický pretekár. Patrik Búri štartoval v prvej zo štyroch skupín, do ktorých bolo rozdelených všetkých 24 účastníkov. V jeho skupine sa nachádzali ešte neskorší víťaz pretekov Poliak Krystian Pieszczek, strieborný Václav Milík, Dán Tobias Thomsen, Nemec Steven Mauer a Slovinec Žiga Kovačič. V každej skupine celá šestica pretekárov štartovala spolu trikrát, pričom do semifinále postupovali traja najlepší.

Preteky sa nezačali pre nášho reprezentanta najlepšie, keď v prvej jazde v zákrute pri depe chytil dieru v momente, keď sa dostal pred dvoch svojich súperov z posledného na štvrté miesto a padol. Z opakovanej jazdy bol vylúčený. Následne v ďalších jazdách kvôli spomínanej nerovnosti na dráhe videli diváci viacero divokých prejazdov pretekárov, či niekoľko pádov, pričom jeden z poľských pretekárov štartujúcich vo vložených pretekoch pre 250 ccm, skončil v nemocnici so zlomenou kľúčnou kosťou.

V ďalšom priebehu jázd štartoval Patrik s boľavým ramenom. V druhej jazde skončil posledný no po štarte tretej jazdy sa ocitol pred Stevenom Mauerom a vo výjazde z prvej zákruty aj pred Thomsenom. Ten ho však z výjazdu ďalšej zákruty predbehol a Patrik si tak zapísal konečné dva body.

Zajtra sa Patrik Búri opäť predstaví na pretekoch v Pardubiciach, kde sa uskutoční odložený šampionát ČR dvojíc, ktorý mal pôvodný termín v auguste v Divišove. Patrik bude v pretekoch štartovať spoločne s domácim Jaroslavom Petrákom za SC Žarnovica, nakoľko pravidlá pre rok 2014 hovoria, že v každom tíme musí byť aspoň jeden pretekár s českou licenciou.

 

Zdroj/foto: speedwayclub.sk

 

stuha0.JPGstuha01.JPGstuha02.JPGstuha03.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok