Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Regionálny pretek v motokrose Žaškov, 7.9.2014

Regionálny pretek v motokrose Žaškov, 7.9.2014

V krásnom prostredí Oravského kraja sa uskutočnilo štvrté a zároveň predposledné kolo Lumarkt cupu pod záštitou Moto team Žaškov. Trať bola upravená pod dohľadom Štefana Svitka, ktorý využil svoje skúsenosti a pripravil ju na výbornú. Počasie prialo a ideálny podklad sľuboval super pretek. Účasť bola vysoká, až 105 jazdcov zo Slovenska, no taktiež okolitých krajín si prišlo zapretekať o trofeje a body do celkového hodnotenia. Keďže to bolo predposledné kolo, veľa jazdcov začalo taktizovať a bojovať v plnom prúde.

V MX85 sa chlapci naháňali.

V kategórii osemdesiat pätiek nastúpilo sedemnásť jazdcov ktorí sa pekne ponaháňali. Samuel Struk #11 tento krát na trati naháňal Jozefa Poslucha #52, ktorý nenechal nič na náhodu a v oboch jazdách zvíťazil. Tretie miesto obsadil Jakub Leskovský #114. Kategória Mx65, v ktorej štartovali len štyria jazdci, bola zaujímavá medzinárodným obsadením. Zvíťazil Krisztián Vincze-Dóka pred ukrajinským pretekárom Eduardom Erdelim #74 a na tretom mieste skončil Marek Nikolas #400.

Patrik Mikuš potvrdil svoje kvality.

Kategória MX1 hobby bola opäť testom kondičky a techniky jazdcov. Na žaškovskej pôde bol otestovaný aj Patrik Mikuš #807, ktorý potvrdil svoje kvality zo Širokého a zvíťazil. Janko Čunočka #7 udržal úroveň svojej technicky čistej jazdy, no celkovo to bolo druhé miesto. Trojkou v tejto kategórii bol Jozef Maďar #1, ktorý neodbytne útočil a miešal poradie počas celých pretekov.

V kategórii MX2 hobby dominoval Marek Vierik #9. Vyhral v oboch jazdách a tým potvrdil úlohu strelca na tejto trati. Na druhom mieste skončil Marek Hornák #17, ktorý jazdil na požičanej motorke, ako sám povedal  "Trápenie" a k tomu pád v prvej jazde! Druhým miestom si ale pripísal dôležité body do celkového poradia, ktoré potrebuje na Nika Redaja #181, s ktorým bojuje o celkové víťazstvo v SP a Lumarkt cupe. Tretie miesto patrilo Dávidovi Ježovicovi #54.

Starším pánom naložili Ukrajinci.

Konstyantyn Shelestay #41 z Ukrajiny zvíťazil v kategórii  MX4 (nad 40 rokov), kde bojoval z druhým Lackom Kvetoslavom #67 a o tretiu pozíciu sa bili Miloš Fačko #21, Ján Uličný #6 a Peter Pipich #9. Peter dostal v prvej jazde defekt, takže ani jeho druhá jazda mu bodovo nestačila na dobré celkové umiestnenie. Tretia priečka preto patrí Milošovi Fačkovi #21.

Kategória MX4+ (kategória nad  50 rokov) poradie ako cez kopírku. Vladimir Zavadetsky #500 tejto kategórii kraľuje.

Veterán Viktor Pagáčik #53 získal víťazstvo v kategórii Twinshock.

Svitko mal smolu, o víťazstvo ho pripravil defekt.

MX1 bola dramatická a plná súbojov, v ktorých si to chlapi poriadne rozdali. Favorit Štefan Svitko #142 nedokázal zvíťaziť a na posledné miesto v kategórii ho odsunul defekt v prvej finálovej  jazde aj napriek tomu, že druhú vyhral. Víťazom sa stal Jaroslav Štrbek #152, za ním Vladimír Kasala #4 a tretiu priečku získal Vladimír Preis #107.

MX2 vyhral výborne jazdiaci Radoslav Matula #525 a druhé miesto si vybojoval Pavol Repčák #22 veľmi vyrovnanou jazdou. O tretie miesto bojovali Boris Smatana #15, Tomáš Valach #5 a Róbert Pivarči #337, kde to najlepšie bodovo vyšlo Borisovi a skončil tretí.

Juniori si nič nedarovali a šli na plný plyn.

Ako je už zvykom MX Junior, mladá krv je horúca a vždy je načo pozerať, pretek v Žaškove nebol výnimkou! Vladimír Kostelanský #9 ukázal super formu a jeho jazda mu priniesla víťazstvo. Vlado bol šťastný a víťazstvo považuje za malý “comeback” po zranení! Druhé a tretie miesto obsadili Xavér Vörös #786 a Sebastián Tököly #511. Gratulujeme!

14. septembra sa opäť v Kechneci, kde sa pôjde posledné kolo Lumart cupu 2014 a definitívne sa rozhodne, kto to celé najlepšie odjazdil, preskákal a získal najviac bodov do celkového poradia.

Tešíme sa na Vás!!!

Autor: Jozef Semančík alias Jogi

Foto: Róbert Roľa alias Rouby

 

akov_foto1.jpgakov_foto2.jpgakov_foto3.jpgakov_foto4.jpgakov_foto5.jpgakov_foto6.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok