Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Maco Racing Team na MS Endurance v Oscherslebene

Maco Racing Team na MS Endurance v Oscherslebene

V nemeckom Oscherslebene pokračoval v sobotu 23. augusta tretím dejstvom vytrvalostný svetový šampionát cestných motocyklov Endurance, ktorého súčasťou je už dvanástu sezónu aj slovenský tím Yamaha Maco Racing. Po vynechanom podujatí v japonskej Suzuke, ktorého sa Slováci pre finančnú náročnosť nemohli zúčastniť, bolo ich túžbou dohnať chýbajúce body a v závere šampionátu sa pokúsiť nadviazať na vlaňajší výsledok, keď v konečnom hodnotení šampionátu obsadili siedme miesto.

Slovenský tím tentoraz na pretekárskej dráhe zastupovala trojica pretekárov Raymond Shouten (Holandsko), Alex Phillis (Austrália) a Pawel Szkopek (Poľsko). V tréningoch sa v tíme venovali predovšetkým nastaveniu motocyklov pre kvalifikáciu a preteky.

V samotnej kvalifikácii patrilo Slovákom v konkurencii štyroch desiatok tímov 14. miesto, z ktorého štartovali aj do sobotňajších pretekov. Podľa overenej taktiky neriskovať v kvalifikácii a ani v úvode pretekov, sa darilo nášmu tímu postupne sa prebojovávať cez svojich súperov a v polovici osemhodinových pretekov mu patrila už výborná siedma pozícia.

Žiaľ prišiel pád Raymonda Schoutena, ktorého navyše nasledoval aj Pawel Szkopek a po prepade do štvrtej desiatky čakala na slovenský tím už len stíhacia jazda s cieľom vybojovať body do priebežného hodnotenia svetového šampionátu. To sa mu nakoniec podarilo, keď celkovo síce skončil na 25. mieste, no do šampionátu EWC bodoval trinástym miestom. V tabuľke je tak pred posledným podujatím na priebežnom 15. mieste so stratou štyroch bodov na prvú desiatku.

Posledné podujatie majstrovstiev sveta sa uskutoční 20. a 21. septembra ako 24-hodinové preteky v Le Mans.

Martin Kuzma, majiteľ tímu: „Bolo to pre nás náročné podujatie, už v druhom voľnom tréningu sme mali dosť ťažký pád na motocykli určenom pre preteky. V oboch kvalifikáciách sme tradične nešli na hranu, no v tej druhej sa nevyhol pádu Szkopek, takže sme nakoniec mali dosť práce, ale do pretekov sme šli stopercentne pripravení, keď predtým sme ešte vo Warm Upe všetko otestovali a zmenili nejaké detaily v nastavení. Pre preteky bola stratégia jasná, štartoval Szkopek s tým, že sa nemá tlačiť dopredu. Naplánovali sme to tak, že sa budeme postupne prepracovávať nahor, čo sa nám opäť aj darilo. Keď sme už jazdili na siedmom mieste, prišiel pád Schoutena a bolo po šanci na dobrý výsledok. Nato začalo pršať, snažili sme sa prepracovať späť dopredu, ale prišiel ďalší pád Szkopeka a to už bol definitívny koniec na nejaké lepšie umiestnenie. Tak sme aspoň zobrali povinné body za 13. miesto a začíname sa pripravovať na Le Mans.“

Zdroj: www.moto-cup.sk

 

foto_TS_82_2014.jpgfoto_TS_82_2014_.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok