Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Michal Dokoupil úspešný na Tourist Trophy

Michal Dokoupil úspešný na Tourist Trophy

Vynikajúce výsledky vybojoval s licenciou SMF jazdiaci český pretekár Michal „Indi“ Dokoupil na jednom z najnáročnejších motocyklových podujatí, pretekoch Tourist Trophy na ostrove Man v Írskom mori.

Viac ako 60 kilometrov dlhý prírodný okruh je považovaný za najnebezpečnejší na svete, no aj napriek tomu každoročne láka stovky motocyklových pretekárov, pričom tí najrýchlejší na ňom dosahujú priemernú rýchlosť viac ako 200 km/h.

Michal Dokoupil štartoval v dvoch pretekoch triedy Supersport, kde v obrovskej konkurencii  dosiahol 21. a 14. miesto a na záver aj v triede Lightweight, kde sa umiestnil na výbornom desiatom mieste. Za dosiahnuté časy získal jednu bronzovú a dve strieborné repliky sošky okrídleného Merkura. Tie sú udeľované pretekárom podľa časového odstupu na víťaza.

Dokoupil tak nadviazal na historické úspechy slávnych československých pretekárov, akými boli František Šťastný, Václav Parus, Jiří Koštíř, František Bartoš, Stanislav Malina, či František Boček, ktorí dosahovali na podujatí s históriou siahajúcou do roku 1907 podobné výsledky.

Autor: Richard Karnok

 

Dokoupil1.jpgDokoupil2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok