Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Žarnovica videla dvadsať jázd tej najvyššej kvality

Žarnovica videla dvadsať jázd tej najvyššej kvality

Žarnovická plochá dráha určila včera piatich postupujúcich do Challenge Majstrovstiev Európy jednotlivcov, ktoré je naplánované do maďarského Debrecenu. Preteky ponúkli poriadnu dávku adrenalínu a je len škoda, že rozjazdy o postup na záver pretekov zmietol z dráhy dážď, ale najmä rozhodnutie rozhodcu z Poľska a pretekárov, ktorí mali istý postup v prípade ich neodjazdenia.

Predpovede počasia hovorili o daždi okolo obeda, ten však prišiel na záver pretekov pred 17. hodinou. Dovtedy však ponúklo 16 pretekárov z 10 krajín strhujúce plochodrážne divadlo. Bojovalo sa o každý bodík a centimeter na dráhe. Pretekári ukázali svoje majstrovstvo a vďaka dobre pripravenej dráhe sa predbiehalo a jazdilo po celej jej šírke. Najmä poľský kolega Maťa Vacu líka z extraligového Tarnówa Janusz Kolodziej jazdil pár centimetrov od nafukovacích mantinelov.

Od začiatku za ukazovali ako favoriti pretekov Poliaci Kolodziej, Miedziński a Dáni Kildemand, Larsen,ktorí vyhrali svoje úvodné jazdy. Potom prišla jazda s poradovým číslom šesť a v nej sa ocitli všetci štyria víťazi. Diváci boli svedkami najlepšej jazdy dňa, kedy do cieľa nebol istý nielen víťaz, ale ani poradie na ostatných miestach.

V ďalšom priebehu pretekov sa ukazovali ďalší adepti nielen na postup ale aj víťazstvo v pretekoch. Hľadať bolo treba u Švédov Zetterstroma a hlavne Davidssona, Čecha Aleša Drymla. No aj ostatní pretekári ukázali, že nepredajú svoju kožu lacno. Pekné súboje zvádzal so súpermi Fín Nieminen, Angličan Hall, či Nemec Huckenbeck.

Z víťazstva sa nakoniec tešil Janusz Kolodziej, ktorý mal od začiatku pretekov veľkú podporu žarnovického publika. Za ním na druhom mieste skončil Peter Kildemand a tretí v poradí mával zo stupňov víťazov Jonas Davidsson. Na posledné dve miesta bolo až päť adeptov, čo svedčí o vyrovnanosti pretekov.

Cez prestávku, kedy mali byť určené štyri rozjazdy a z nich dvaja postupujúci, sa pustila poriadna búrka trvajúca takmer hodinu. Aj napriek tomu sa však vďaka enormnej snahe usporiadateľov podarilo dať dráhu do regulérneho stavu. To si však nemyslel poľský rozhodca a bohužiaľ ani niektorí pretekári, ktorí mali postup istý v prípade neodjazdenia dodatkových jázd. Zbytočné boli dokazovania trénera Jána Daniela, hospodára Jozefa Daniela a ďalších, ktorí žarnovickú dráhu poznajú dlhé desaťročia, že dráhe nič nie je. Zbytočné boli tvrdenia, že dva týždne predtým na oveľa viac rozmočenej dráhe trénovali maďarskí veteráni a 60-ročný László Meszáros jazdil výjazdy s nohou v pravom uhle k motorke..... Zbytočné bolo poukazovanie na fakt, že na tribúnach skoro dve hodiny čaká asi 2 500 divákov, bohužiaľ žiadny z týchto argumentov na spomínaných neplatil. A tak o 19.00 hod. boli preteky oficiálne ukončené a pristúpilo sa k vyhlasovaniu výsledkov.


Výsledky - http://www.smf.sk/plocha-draha-vysledky/

 

Autor: Martin Búri
www.speedwayclub.sk

 

ME10.JPGhlavni_akteriME_2014.JPGME11.JPGME12.JPGME2.JPGME3.JPGME4.JPGME13.JPGME5.JPGME6.JPGME8.JPGales_drymlvsuboji.JPGME14.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok