Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Seriál ME enduro 2014 odštartoval v Španielsku

V dňoch 29.-30.marca sa v španielskom meste Antas uskutočnilo úvodné podujatie majstrovstiev Európy v endure na ktorom štartovalo i sedem mladých jazdcov SMF a jeden zástupca v kategórii veterán.

Šampionát bol veľmi náročný a v sobotu neprialo jazdcom ani počasie, ktoré bolo i dôvodom mnohých zranení a problémov na trati ( viď foto z trate). Prvý súťažný deň sa najviac z našich darilo  našej zástupkyni v ženskej súťaži Zuzane Gahérovej, ktorá skončila v sobotu na treťom mieste. V nedeľu, po problémoch na jednom z náročných úsekov trate, došla do cieľa na mieste 5-tom. Medzi ženami v oba súťažné dni zvíťazila Audrey  Rossat z Francúzska.  Po úvodonom podujatí je Zuzana v hodnotení ME na treťom mieste.

Jozef Marenčák, ktorý štartuje tento rok v súťaži veteránov skončil v sobotu taktiež na peknom treťom mieste, v nedeľu mu v cieli patrila priečka štvrtá.  V sobotu i v nedeľu medzi veteránmi vyhral úradujúci majster Európy Werner Müller z Rakúska. V hodnotení ME je Jozef Marenčák taktiež na treťom mieste.

V seniorskej kategórii Slovensko reprezentoval  len jeden jazdec v triede E2 Ondrej Vážny, ktorý skončil v nedeľu na 8.mieste, v sobotu pre technické problémy nedojazdil. V triede E2 došlo v sobotu do cieľa len štyria jazdci, zvíťazil Jamie Lewis z Anglicka a v nedeľu Thomas Sagar (GBR), majster Európy 2013. V priebežnom poradí ME E2 vedie Lewis, Ondrej Vážny je na 8.mieste.

Najväčšie zastúpenie sme mali v juniorských triedach. V triede junior E1  Michal Drevenák pre technické problémy v sobotu nedojazdil a v nedeľu obsadil 13.miesto, čo je i jeho postavenie v priebežnom poradí ME.

V triede junior E2/E3 sme mali štvoricu jazdcov z ktorých Branislav Belluš v sobotu taktiež odstúpil pre technické problémy a motocykel sa nepodarilo spojazdniť ani na nedeľňajší štart. V sobotu sa najviac s našich juniorov darilo Dušanovi Paulenovi, ktorý skončil na siedmom mieste a v nedeľu na 12.mieste. Jakub Juríček obsadil v sobotu 9.miesto a v nedeľu 11.miesto a Michal Košík  bol v sobotňajších výsledkoch na 13.a v nedeľňajších výsledkoch na 14.mieste. V hodnotení ME po prvom podujatí je z našich Dušan Paulen na 9.mieste, Jakub Juríček na 11-tom a Michal Košík na 16.mieste. Vedie Pawel  Szymkowski z Poľska.

Seriál pokračuje druhým podujatím v Rumunsku 31.5.-1.6.2014.