Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Tím Speedway clubu Žarnovica s kapitánom Martinom Vaculíkom

Tím Speedway clubu Žarnovica s kapitánom Martinom Vaculíkom

Nedeľný večer 2.2. v Žarnovici patril netradične pri umelom osvetlení plochej dráhe. Síce to bolo iba osvetlenie v kultúrnom dome, no plochodrážna atmosféra nechýbala ani tu. Naštartovaná motorka, pretekári v kombinézach, roztlieskavačky a samozrejme diváci, to pripomínalo skutočné plochodrážne podujatie.

Takmer plná kinosála kultúrneho domu v Žarnovici bola svedkom Prezentácie klubu a ligového tímu Speedway Clubu Žarnovica. Všetko odštartovala Martinom Vaculíkom a Martinom Gavendom naštartovaná motorka na javisku. Síce sa na nej nejazdilo, no ryk motora a vôňa z neho vychádzajúca a to všetko vo svetle jediného reflektora v tme, navodili tú správnu náladu. Na pódium vzápätí vybehli mladé roztlieskavačky z tanečného súboru z Novej Bane, ktoré si tanečným číslom vyslúžili veľký potlesk. Po nich nasledovalo oficiálne privítanie divákov najprv šarmantnou moderátorkou Veronikou Mojžišovou, predsedom SC Žarnovica Mgr. Martinom Búrim a nakoniec sa k slovu dostal aj viceprezident Slovenskej motocyklovej federácie Ing. Jakub Zliechovec. Predseda SC začal svoju reč spomienkou na smutnú udalosť, ktorá nás postihla presne pred rokom, keď po páde počas pretekov v ďalekej Argentíne zahynul náš kamarát a pretekár Matija Duh. Po minúte ticha nasledoval súhrn udalostí uplynulej sezóny. Ing. Jakub Zliechovec sa vo svojom príhovore zase venoval otázke plochej dráhy ako disciplíny v rámci SMF. Po príhovoroch nasledovalo krátke video z pretekov minulej sezóny. Hlavným bodom programu však bolo predstavovanie jazdcov Slovenského tímu, ktorý bude v sezóne 2014 štartovať v Jadranskej lige. Na pódium ich priviedol tréner Ján Daniel. Postupne za fanfár prichádzali Martin Vaculík, Ján Mesiarik, Martin Gavenda, Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, ale aj začiatočníci Braňo Mesiarik, Ján Mihálik a David Pacalaj. Všetci museli najprv odpovedať na niekoľko otázok od moderátorky a niektorí z nich skutočne pobavili celé publikum. Potom dostali zvlášť priestor ešte Ján Daniel a Martin Vaculík. Prvý menovaný sa odpovedal na otázky výchovy plochodrážnej mládeže, kde spomenul, že vychovať hotového pretekára nie je ľahké a sú potrebné aspoň tri roky, pričom zdôraznil, že klub už má takých a preto ich už nasadzoval a bude nasadzovať do ostrých pretekov, aby zbierali skúsenosti. Ďalej hovoril o nábore ďalších mladých odvážlivcov, ktorým klub ponúka techniku aj tréningy. Úradujúci majster Európy Martin Vaculík sa zase venoval sumarizovaniu uplynulej sezóny a tiež predstavoval tú nasledujúcu. Taktiež povedal, že ako kapitán Slovenského ligového tímu bude štartovať na obidvoch domácich ligových pretekoch a aj Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, ak mu v tom nezabránia profesionálne povinnosti v Poľsku alebo Švédsku.

Po týchto rozhovoroch nasledovalo ďalšie tanečné číslo, ktoré bolo ukončené veľkým potleskom. Po ňom sa k slovu dostal opäť predseda SC Mgr. Martin Búri, ktorý predstavil plány do nasledujúcej sezóny. V nej zorganizuje SC šesť medzinárodných pretekov, medzi ktorými nebudú chýbať ani ME jednotlivcov. Taktiež načrtol pestré a kvalitné zastúpenie krajín v týchto pretekoch a čo to prezradil aj o Medzinárodných pretekoch veteránov, ktoré sľubujú kvalitné obsadenie s niekoľkými prekvapeniami. Taktiež nezabudol spomenúť, že klub plánuje pokračovať vo svojej činnosti aj organizovaním iných podujatí, podobne ako v minulých rokoch, ako plochej dráhy detí, besedách na základných školách, či rôznych propagačných akciách.

V ďalšom priebehu sa mohli prítomní zapojiť do diskusie a spýtať sa na veci súvisiace s plochou dráhou, či už predstaviteľov klubu alebo pretekárov, no fanúšikovia si to radšej nechali na osobné rozhovory po akcii. Potom nasledovalo posledné tanečné vystúpenie a po ňom sa na pódium dostali opäť pretekári, tentoraz už v kombinézach, čižmách a s novými ligovými vestami, aby pózovali najprv pre tímové fotenie a potom jednotlivo.  Z podujatia sa ospravedlnili ďalší dvaja českí jazdci tímu Martin Málek a Filip Šitera.

Autor: martin Búri
Zdroj: www.speedwayclub.sk


prez.JPG

        Martin Vaculík netradične na motocykli mimo oválu


prez_6.JPG

        Tím Speedway clubu Žarnovica


vaculik_trofejME_2013.JPG

     Trofej majstra Európy Martina Vaculíka


 

prez_7.JPGadam_carada.JPGbrano_mesiarik.JPGdavid_pacalaj.JPGjan_mesiarik.JPGjan_mihalik.JPGmartin_gavenda.JPGmichal_tonka.JPGpatrik_buri.JPGprez_4.JPGprez_5.JPGprez_6.JPGvaculik_trofejME_2013.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok