Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Zomrel bývalý plochodrážnik Jozef Lacko

Zomrel bývalý plochodrážnik Jozef Lacko

Slovenská plochá dráha sa ešte poriadne nespamätala po úmrtí Dušana Višvádera a už prišla podobná správa tentoraz zo Žarnovice. Včera vo večerných hodinách dotĺklo plochodrážne srdce Jozefa Lacka.

Jozef Lacko sa narodil 4. marca 1951 vo Zvolene. Plochú dráhu jazdil v rokoch 1972 až 1977 vo veste Žarnovice, neskôr Preglejky Žarnovica. Patril do generácie žarnovických jazdcov, ktorí dokázali toto malé mestečko dostať z posledných priečok ligových súťaží v Československu až pred brány Extraligy. Žarnovica v tom čase síce neúspešne, ale predsa bojovala o postup do najvyššej ligovej súťaže.

Jozef Lacko debutoval 29.7.1972 na dráhe v Českých Budějoviciach, kde sa predstavil z pozície náhradníka v dvoch jazdách, pričom pre žarnovický tím v tomto ligovom stretnutí vybojoval svoj prvý bod. Svoj prvý štart pred domácim publikom si zaknihoval v nasledujúcej sezóne, keď 13.5. skončil tretí v prvom kole Majstrovstiev Slovenska. Šampionát nakoniec zakončil na celkovom šiestom mieste. Smolou pre neho a ďalších slovenských pretekárov toho obdobia bolo, že sa slovenský šampionát v nasledujúcich rokoch už nejazdil.

Jozef Lacko bol známy svojimi dobrými štartmi. Vďaka tomu dokázal byť platným členom tímu. Jeho kariéra trvala do roku 1977, keď ju po páde počas Kvalifikácie o Extraligu 16.10. v Žarnovici ukončil. Za toto obdobie stihol odjazdiť 38 pretekov takmer po celom vtedajšom Československu z toho 17 v Žarnovici.

Po skončení plochodrážnej kariéry stále navštevoval čoby divák plochodrážne podujatia. Inak tomu nebolo ani na pretekoch nového Speedway Clubu, keď nechýbal takmer na žiadnom podujatí ním organizovanom.

Nech odpočíva v pokoji!

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

lacko.jpg

   Jozef Lacko č.4

 lacko2.jpg

     Na Zlatej prilbe SNP 1975 (prvý zľava)

 

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok