Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Tragické zranenie Kurta Caselliho

Tragické zranenie Kurta Caselliho

KTM s veľkým zármutkom zverejnila správu o tragickej nehode amerického továrenskeho jazdca KTM Kurta Caselliho, ktorý zomrel tento víkend v dôsledku zranenia hlavy po páde na  na pretekoch SCORE/Baja 1000.

 

Kurt, ktorý je súčasťou Factory FMF / /Bonanza Plumbing/KTM team, keď došlo k nehode   bol  na vedúcej pozícii v tehto púštej súťaži, Pri páde došlo k vžnemu poraneniu hlavy na následky čoho v Ensenada, Baja California, Mexiko zomrel.

Po preskúmaní súťažného motocykla sa predpokladá, že nehodu spôsobila zrážka so zvieraťom. 

30-ročný Kurt  bol vynikajúci americký offroad a púšty jazdec. Bol obdivovaný a rešpektovaný medzi jazdcami a odbornou verejnosťou pre jeho zručnoť a prirodzený talent a to i za hranicami svojej vlasti. Kým Kurt bol jedným z najpopulárnejších postáv na KTM, bol tiež bezkonkurenčný vzorom pre mladých jazdcov a fanúšikov.

Bol vášnivým fanúšikom motocyklového športu, držiteľ viacerých svetových a národných titutlov, bol hlavným lídrom tímu  v USA na ISDE za posledných desať rokov. V januári 2013 Kurt nahradil svojho krajana, zraneného Comu v oficiálnom tíme KTM  na rely Dakar, kde bol jeho dubut taktiež veľmi pôsobivý. Následne získal trvalé miesto v Rally tíme KTM a pripravoval sa optúvne štartovať na Dakar-e v seriáli MS country crossu a relly FIM 2014.

Pit Beirer, vedúci Motorsports KTM: "Dnes sme stratili hrdinu KTM v najhorších možných podmienkach. Sme šokovaní a zarmútení touto tragickou správou a naše myšlienky a hlboká sústrasť smerujú ku Kurtovej rodine. Kurt bol oveľa viac než veľmi talentovaný jazdec, bol tiež výnimočný tímový hráč. Žil pre vášeň z pretekania. Náš šport stratil viac než len skvelého jazdca, ale aj vynikajúceho veľvyslanca pre offroad pretekanie ".

Kurt Caselli bude veľmi chýbať celej rodina KTM, jeho spolujazdcom, kolegom, konkurentom a jeho fanúšikom po celom svete.
Úprimnú sústrasť rodine Kurta Caselliho.

Zdroj/foto:  www.fim.ch

Caselli_1611_6fc8f31d83.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok