Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

IV. Medzinárodný festival motorkárskych filmov

IV. Medzinárodný festival motorkárskych filmov

V dňoch 21. až 24. novembra 2013 sa pod organizačnou taktovkou Mariana Illéša uskutoční v multikine Ster Century Cinemas (OC Mirage Žilina) IV. ročník Medzinárodného festivalu motorkárskych filmov.  

Hlavnými hosťami festivalu budú  Alex Chacon z Texasu, ktorý zobral svoje úspory, starú motorku a vydal sa na cestu krížom krážom Južnou aj Severnou Amerikou a za 503 dní prešiel 82 tisíc míľ a 22 štátov.  Do Žiliny tiež zavítajú Nick Sanders z Veľkej Británie, ktorý obišiel svet sedemkrát na motorke, čím sa stal svetovým rekordérom a jeho krajan Edwin March, ktorý je dôkazom toho, že k svojim veľkým cestám nepotrebujete najmodernejší motocykel ani veľkých sponzorov. Prešiel viac ako 20 tisíc míľ a natočil veľa „bláznivých“ videí. Na podujatí nebudú chýbať ani naši úspešní dakaristi Ivan Jakeš a Štefan Svitko.

Prostredníctvom tohto festivalu  si diváci budú môcť pozrieť diela domácich a zahraničných autorov a užiť si tak skvelú atmosféru ďalekých ciest po odľahlých kútoch sveta, jazdu na motorke v extrémnych terénoch a veľa iného. Prostredníctvom strieborného plátna obídu Slovensko na malom skútri v rekordne rýchlom čase a v neposlednom rade sa pozrú do Turecka, či magicky priťahujúceho miesta plného záhad - Černobyľu. Veľkým lákadlom je nesporne aj film s názvom „IVAN“, ktorý divákovi približuje Ivana Jakeša a jeho veľký životný sen - Dakar.

Okrem množstva zážitkov zhmotnených vo filmoch čaká návštevníkov aj veľa "živých" zážitkov. Na jednej strane to bude výstava motocyklov, kde si budú môcť návštevníci pozrieť viaceré zaujímavé novinky a tiež sa odfotiť na dakarskom špeciáli Ivana Jakeša. Pre tých, čo majú záujem natočiť si vlastné video je zasa pripravený workshop, na ktorom záujemcom profesionáli objasnia základné postupy filmovania, najčastejšie chyby a tiež spôsoby ako sa im vyvarovať .

Bližšie informácie, program, vstupenky : www.filmfest.sk, alebo info@topkreativ.sk


FILMFEST_navysku_mensi.jpg

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok