Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

MS v motokrose MX3 a MS v motokrose žien 2013 vyvrcholia v Šenkviciach

MS v motokrose MX3 a MS v motokrose žien 2013 vyvrcholia v Šenkviciach

V dňoch 7.-8.septembra 2013 sa už po štvrtý krát stane motokrosový areál v Šenkviciach dejiskom majstrovstiev sveta v motokrose MX3 a majstrovstiev sveta v motokrose žien. MS MX3 sa od budúceho roka rušia a Šenkvice budú posledným miestom, kde sa odohrá rozlúčkové podujatie MX3- ky ako v sezóne a zároveň aj posledné vôbec. 

Taktiež seriál MS v motokrose žien 2013 bude uzatvárať práve podujatie v Šenkviciach a tak veríme, že si nenecháte újsť boje o titul majstrov sveta 2013. 

Do Šenkvíc prisľúbili účasť horúci adepti na tohtoročný titul Martin Michek (CZE), minuloročný majster sveta MX3, Matthias Walkner (AUT) či talentovaný Slovinec Klemen Gerčar. V Šenkviciach sa rozhodne, kto z nich sa bude hrdiť posledným titulom majstra sveta MX3. U dievčat (WMX) to je trocha jednoznačnejšie. Tak akio v minulom roku i tento rok od začiatku seriálu jednoznačne vedie minuloročná majsterka sveta Chiara Fntanesi (ITA). Aj keď si pri nedávnych domácich pretekoch zlomila prst na ruke, má slušný bodový náskok a na Slovensko si pravdepodobne príde pre titul. O druhé miesto sa však zvádzajú boje medzi tohtoročným nováčikom, Meghane Rutledge z Austrálie,   Írkou Natalie Kane a legendárnu Stephanie Laier, štvornásobnou majsterkou sveta a trojnásobnou majsterkou USA v AMA motocrosse.

Zo slovenských jazdcov zatiaľ potvrdil účasť Tomáš Šimko, ktorý sa lieči zo zranenia chrbtice z majstrovského podujatia vo Sverepci. Tomáš spolu s Martinom Kohútom plánovali, ako členovia Slovakia MX profi teamu štart v celom seriáli, avšak pre zranenia sa museli z podujatí odhlásiť. V súčasnej dobe športová komisia TPM (motokrosu) SMF rieši, kto zo slovenských jazdcov sa v Šenkviciach postaví na štart MS MX3. O prensnej nominácii budeme informovať v následnej inofrmácii k podujatiu.

 

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok