Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

O tri týždne opäť plochodrážny víkend v Žarnovici

O tri týždne opäť plochodrážny víkend v Žarnovici

Už v poradí 5. a 6. preteky čakajú na plochodrážnych fanúšikov v Žarnovici. Tie sú síce na programe až o tri týždne 10. a 11. augusta, avšak už teraz vrcholí zostavovanie štartovných listín tak na Memoriál Jaroslava Danka - preteky veteránov, ako aj na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, ktorých súčasťou bude aj tento rok 13. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša.

Organizátor oboch podujatí Speedway Club Žarnovica pristúpil pre tento rok k zmene systému Medzinárodných majstrovstiev Slovenska. Na štart sa tentoraz postaví 20 jazdcov v 16 jazdách v päticiach. Po základnej časti pretekov, získa jej víťaz nielen priamy postup do finálovej jazdy o titul Majstra Slovenska, ale aj víťazstvo v 13. ročníku Memoriálu Ladislava Eliáša. Ďalší jazdci na 2. až 11. mieste nastúpia do dvoch semifinálových jázd, z ktorých zakaždým prví dvaja postúpia do finále. Finále sa taktiež pôjde v pätici. Dôvodom zmeny systému pretekov je zvýšenie atraktivity jázd pre divákov a využitie tak našej širokej dráhy.

Štartovná listina pretekov už dnes obsahuje takmer 20 mien jazdcov z ôsmych krajín sveta, pričom je pravdepodobné, že sa štartovná listina ešte spestrí.

Medzinárodné preteky veteránov, ktorých organizovanie v Žarnovici oživil náš klub po viacročnej prestávke, dostali v tomto roku názov Memoriál Jaroslava Danka. SC Žarnovica si tým chce v práve prebiehajúcom 60-ročnom žarnovickom plochodrážnom jubileu, uctiť pretekára, ktorý patril na prelome 70. a 80. rokov medzi najlepších slovenských plochodrážnikov. Systém pretekov veteránov ešte v súčasnosti nie je istý, nakoľko sa stále prihlasujú jazdci a záleží od ich počtu, podľa čoho sa potom doladí. Malo by sa tak stať týždeň pred pretekmi. Už dnes však je isté, že štartovná listina bude zase o niečo pestrejšia než vlani, nakoľko sa prihlásili viacerí jazdci z Čiech, kde pomaly opäť ožíva veteránska tradícia a takisto od našich severných, ale aj východných susedov.

Súčasťou plochodrážneho víkendu, ktorým budú vrcholiť oslavy žarnovického jubilea, bude aj otvorenie výstavy k histórii plochej dráhy v našom meste, ktoré prebehne v sobotu 10. augusta pred začiatkom Memoriálu Jaroslava Danka. Výstava bude v sobášnej sieni mestského úradu v dolnom kaštieli. Viac informácii o nej prinesieme v priebehu nasledujúcich dní.

 

Zdroj: http://speedwayclub.sk/


plagat_mmsr_rgb.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok