Vedenie FIM plne zaangažované do filozofie „Ride Green“

Organizovanie tak obrovského podujatia ako je Generálne zhromaždenia FIM a každoročný Gala večer FIM nie je jednoduchá úloha. Dopad tohto podujatia je síce krátkodobý ale zato značný a vyžaduje si množstvo zdrojov (voda, energia, transport, jedlo, papier, atď.). Vedenie FIM si je vedomé tohto dopadu a zaväzuje sa zorganizovať toto podujatie s čo najmenším negatívnym vplyvom na životné prostredie.
Dejiskom GZ FIM 2016 bude hotel Sheraton v Berlíne, ktorý má jasnú politiku zachovania životného prostredia pre budúce generácie. Spĺňa všetky miestne aj medzinárodné environmentálne predpisy a zameriava sa na aspekty ako napríklad znižovanie uhlíkovej stopy, znižovanie spotreby energie, triedenie odpadu, uprednostňovanie miestnych dodávateľov.
http://www.sheratonberlinesplanade.com/en/global-citizenship
„Tempodrom Berlín“, kde sa tento rok stretnú všetci majstri a osobnosti motocyklového športu na Gala večeri FIM, je miestom, ktoré sa zameriava na ochranu klimatických podmienok a detského blahobytu.
http://tempodrom.de/egagement.html
Jedlo a nápoje: Väčšina potravín a nápojov pre zasadnutia FIM a pre Gala večer boli vybrané od miestnych dodávateľov. Voda a iné nápoje budú podávané v sklenených fľašiach, aby sa znížila spotreba plastov.
Odpad: Obe miesta konania spĺňajú podmienky separácie a recyklácie v súlade s miestnymi predpismi.
Doprava a pomoc danej oblasti: FIM má za cieľ čo najmenej zaťažiť ŽP a aj z tohto dôvodu bude zabezpečený hromadný prevoz na a z letiska. A hotely pre účastníkov boli vybrané tak, aby boli v pešej vzdialenosti od miesta konania zasadnutí.
Avšak zorganizovať takéto obrovské podujatie úplne bez zanechania uhlíkovej stopy nie je možné. FIM preto bude kompenzovať dopad svojho generálneho zhromaždenia a Gala večera na životné prostredie podporou nasledujúcich projektov:
Project Mirador Honduras (Gold Standard certified) je projekt (konštrukcia energeticky efektívnych sporákov v Hondurase), ktorý kompenzuje 38 000 ton CO2E každý rok a znížil dopyt po palivovom dreve o 50%.
Kariba Project (Verified carbon standard and CCB Standards) je projekt v Zimbabwe zameraný na podporu a poskytujúci udržateľné životné podmienky pre chudobné komunity. Kompenzáciou emisií vytváraných svojou celoročnou aktivitou pomôže FIM okrem iného so starostlivosťou o zdravie, zalesňovanie a zachovanie prirodzeného prostredia.
Lokálne zdroje: FIM chce podporiť lokálnu prosperitu a preto uprednostňuje lokálne zdroje pri výbere technických spoločností, cateringu, kyvadlovej dopravy, TV produkcie, atď.
„Bez papierov“: prostredníctvom svojej kampane pre zníženie tlače a spotreby papiera, FIM pracuje na znížení množstva tlačených dokumentov.
Myšlienka „BEZ PAPIEROV“ je podnetná aj v podmienkach Slovenskej motocyklovej federácie. Pokúsime sa sofistikovane popremýšľať pri príprave najbližšieho valného zhromaždenia.