Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Plochodrážnici absolvovali sústredenie

Plochodrážnici absolvovali sústredenie

Už sa stáva tradíciou, že Speedway Club Žarnovica každú zimu pripraví pre svojich pretekárov a začiatočníkov sústredenie v rámci, ktorého absolvujú nielen kondičnú, ale aj teoretickú prípravu. Inak tomu nebolo ani počas uplynulého víkendu. Náročnosť však opäť o niečo stúpla.

Od piatku do nedele prebiehalo sústredenie jazdcov a začiatočníkov Speedway Clubu Žarnovica na chate Kollárová. Miesto, kde sa v minulosti podobné akcie konali pravidelne, je stále veľmi vhodné, či už na kondičnú alebo teoretickú prípravu. Chlapci sa tento rok poriadne ponamáhali v obidvoch prípravách.

Už v piatok ich okrem ubytovávania a oboznámenia s programom, čakal 4-kilometrový beh a školenie s testom z angličtiny. Klub opäť zorganizoval všetky školenia tak, aby ich viedli odborníci s dlhodobou praxou. V rámci školenia z angličtiny, ktoré viedol Ing. Jakub Zliechovec, chlapci absolvovali aj nácvik rozpravy pred pretekmi, samozrejme v angličtine, pod taktovkou FIM rozhodcu z Čiech Pavla Váňu. Na druhý deň, hneď ráno čakal na chlapcov 6-kilometrový beh, po ktorom prebehlo školenie v pravidlách plochej dráhy, tentoraz pod vedením predsedu VV SPD Českej republiky Petra Moravca a už spomínaného rozhodcu FIM Pavla Váňu. Popoludní čakalo na jazdcov lyžovanie na blízkom svahu, kde im inštruktora robil člen komisie plochej dráhy SMF Ľuboš Šmondrk. Pod jeho vedením sa behom necelých troch hodín zdokonalili, či v niektorých prípadoch aj naučili lyžovať aj tí, ktorí to dovtedy nevedeli. Podvečer začalo opäť školenie, tentoraz o údržbe a príprave motocyklov a technických predpisoch, ktoré viedol Ing. Martin Málek, pretekár a zároveň vedúci konštruktér v Jawe Divišov a na ktoré prišli aj mechanici a pomocníci pretekárov. Takmer šesťhodinové školenie, ktoré malo aj praktickú časť na klubovom motocykli, bolo prerušené večerou – pečeným prasaťom, ktoré sponzorsky dodal, pripravil a aj rozkrájal majiteľ chaty Kollárová Ján Šulva. Po školení, ktoré trvalo takmer do 21.30 hod. pokračovali zúčastnení v rozhovoroch s hosťami. Spomínané školenie si každý pochvaľoval, dokonca niektorých chlapcov viedlo k súťaži na výmenu hrany kolesa na čas, či vyberanie motora z rámu a jeho opätovné namontovanie.

V nedeľu ráno už čakal na jazdcov 8-kilometrový beh pod vedením Martina Vaculíka. Po ňom jazdci spolu s Maťom cvičili a okrem toho dostali aj inštruktáž nielen o kondičnej, ale aj psychickej príprave pretekára pred sezónou, pred pretekmi ale aj cez samotné preteky. Po obede nasledoval test z pravidiel plochej dráhy, ktorý všetci prítomní napísali veľmi dobre a najmä v porovnaní s minuloročných testom u niektorých bol pokrok v teoretických vedomostiach evidentný.

Na záver bolo zhrnuté sústredenie vyhodnotením každého pretekára. Zhodne s tým ako hostia z Čiech skonštatovali a čo v podstate potvrdil aj Martin Vaculík, klub týmto druhom sústredenia ponúkol jazdcom niečo nadštandardné v porovnaní s ostanými krajinami a klubmi a je len na každom z pretekárov ako to dokáže využiť a ako bude pracovať a sebe aj naďalej.

Sústredenia sa zúčastnili okrem jeho organizátorov pretekári a začínajúci jazdci Martin Málek, Patrik Búri, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Krzysztof Cap, Jozef Štefanka a Adam Čarada – ktorý sa tesne pred sústredením rozhodol nakoniec pokračovať vo svojej kariére.

 

 

 

sustredenie7.JPGsustredenie.JPGsustredenie1.JPGsustredenie2.JPGsustredenie3.JPGsustredenie5.JPGsustredenie6.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok