Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

V Širokom sa rozdali posledné body v sezóne seriálu SP + RP V+S Welding cup 2015

V Širokom sa rozdali posledné body v sezóne seriálu SP + RP V+S Welding cup 2015

Posledné body do priebežného hodnotenia seriálu Regionálny pohár Východ V+S Welding cup si na víťazné konto pripisovali: Juraj Popovicz (MX1), Xavér Vörös (MX2 / MX Junior), Richard Géze (MX1 hobby), Daniel Sekerák (MX2 Hobby), Peter Pipich (MX4), Vladimír Zavadetsky (MX4+), Miroslav Marônek (Twinshock), Jakub Popovicz (MX65) a Samuel Struk (MX85). Menovaným gratulujeme k víťazstvu v sezóne a my si poďme bližšie rozobrať preteky, ktoré sa odohrali v Širokom ako posledné v sezóne. Nechýbali lahôdky ako súťaž najdlhšej jazdy po zadnom kolese, ktorú už po štvrtý krát za sebou vyhral Tomáš Ondria z Víťaza, alebo prvá cena v tombole, ktorou bol pitbike od spoločnosti YCF. Najrýchlejším jazdcom podujatia bol Juraj Popovicz, keď zvládol kolo na trati v Širokom za 1min. a 56 sec.

MX Junior - Kvalifikáciu vyhral síce Tomáš Ondria časom 2:01 na kolo, no odjazdiť najrýchlejší čas na kolo je čosi celkom iné, ako kondične stačiť celých 20 minúť plus 2 kolá. Práve to sa Tomášovi stalo, keď ho po holeshote v prvej aj druhej finálovej jazde predbehol víťaz dňa Sebastián Tököly (JD 191 KTM Racing team) z Vyšného Medzeva a aj druhý Xavér Vörös (Motocross Gbelce), aktuálny juniorský majster Slovenska. V prvom štarte Juniorskej kategórie nám spôsobil horúce chvíle RóbertHorenský, ktorý spadol a musela zasahovať Záchranná služba Východ. Reštart pretekov sa udial už bez Roba, ktorý je po páde stabilizovaný a bez väčších odhalených zranení.

Twinshock, MX4, MX4+ - Na ČZ-te 400ke s upraveným rámom z KTM zvíťazil v oboch finálových jazdách kategórie Twinshock Miroslav Marônek. Vo Veteránoch (MX4) to bol Peter Pipich, ktorý si okrem víťazstva pripísal na konto aj finančnú odmenu od promotéra V+S Welding Cup-u za holeshot v druhej jazde. Holeshot v prvej finálovej jazde sa podarilo ukoristiť Zdenovi Kusendovi, ktorý skončil druhý pred tretím Vladom Schmatokom. V Superveteránoch (MX4+) si zobral víťazstvo Ján Uličný pred nedávno korunovaným majstrom Slovenka, Ukrajincom Vladimírom Zavadetským a Františkom Prílepkom.  

MX68 a MX85 - Stabilný výkon medzi 65-kami predviedol úradujúci majster Slovenka, Jakub Popovicz a medzi 85-kami zasa Jakub Mišík, ktorý dal v prvej jazde aj holeshot. Možno sa pýtate, kde je Samuel Struk, ktorý zvykol byť stabilne prvý – odpoveď je jednoduchá. Keďže mal dosť bodov do priebežného poradia a nemohol jeho pozíciu lídra už nikto ohroziť, preteky v Širokom vzal ako tréning a išiel rozjazdy s Juniormi a k tomu aj jednu svoju, tú druhú, ktorú vyhral a vzal si aj holeshot. Ocenené ako MX Kočky boli aj dve zúčastnené dievčatá: Miška Mišíková (MX65) a Laura Smoľárová (MX85).

MX2 Hobby a MX1 Hobby - Keďže do kategórii Hobby prišlo pomenej pretekárov, mali zlúčené jazdy. Holeshot v oboch jazdách si vybojoval Richard Géze z MX1 Hobby a zároveň sa o prvenstvo pobil s Radovanom Bernátom, no keďže druhú finálovú vyhral Richard, postavil sa na bedňu najvyššie. Podobnej situácii čelil v MX2 hobby aj Richard Sekerák s Róbertom Malačinom, nakoniec to vďaka vyhratej druhej finálovej skončilo lepšie pre Richarda Sekeráka.

MX1, MX2 - Holeshoty si podelili v spoločnej najrýchlejšej rozjazde MX1 a MX2 kategórií, Marko Pál v prvej a Juraj Popovicz v druhej jazde. V MX1-tke sa o víťazstvo postaral Matúša Lavo, nakoľko favorit Juraj Popovicz dostal defekt a prvú finálovú jazdu predčasne ukončil a zo Širokého si bral až 3. miesto. V MX2-ke to bol Sebastián „Sebi“ Tököly, ktorý dominoval obom finálovým jazdám a vzal si tak okrem juniorského víťazstva aj MX2-kové.

Ďakujeme za priazeň všetkým divákom a priaznivcov V+S Welding CUP-u. Už teraz sa tešíme na ďalšiu sezónu, avšak ešte predtým si z našej dielne budete môcť vychutnať ďalší ročníku Supercrossu. 13.2.2016 Vás teda srdečne pozývame na Supercross do Košickej Steel Arény.

Viac info, fotogaléria, videoreportáž a výsledky nájdete na www.vsweldingcup.sk

 

Autor: Mgr. Radka K. Mazáková

Autor foto: Martin Hudák (www.bang.sk)

 

IMG_9867.jpgIMG_9870.jpgIMG_9876.jpgIMG_9878.jpgIMG_9886.jpgIMG_9894.jpgIMG_9898.jpgIMG_9901.jpgIMG_9904.jpgIMG_9917.jpgIMG_9919.jpgIMG_9924.jpgIMG_9927.jpgIMG_9943.jpgIMG_9945.jpgIMG_9948.jpgIMG_9954.jpgIMG_9958.jpgIMG_9962.jpgIMG_9964.jpgIMG_9975.jpgIMG_9983.jpgIMG_9986.jpgIMG_9991.jpgIMG_9992.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok