Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Preložený testimoniál Martina Vaculíka

Preložený testimoniál Martina Vaculíka

Ako hovorí samotný názov pretekov, malo ísť o tzv. testovacie preteky, resp. priateľské stretnutie najlepších jazdcov z celého sveta v pretekoch organizovaných Speedway Clubom Žarnovica spoločne s Martinom Vaculíkom, pri príležitosti jeho okrúhleho výročia – 10. rokov na plochej dráhe. Organizátori však boli nútení termín týchto pretekov presunúť na budúcu sezónu z dôvodu, ktorý zasiahol svetovú plochú dráhu.

Ešte v auguste mal totiž ťažký pád počas stretnutia poľskej Extraligy jazdec svetovej elity a dvojnásobný majster sveta juniorov 23-ročný Austrálčan Darcy Ward. Pri páde si okrem iného vážne poškodil miechu a s vysokou pravdepodobnosťou ostane tak pripútaný na invalidný vozík. A práve pre neho sa rozhodol jeho bývalý klub z Torune zorganizovať benefičné preteky, ktoré majú pomôcť finančne pokryť nákladnú liečbu a rekonvalescenciu, ktorú musí podstúpiť. Termín týchto pretekov určili na 11. októbra, kedy sa do Torune dostaví takmer celá plochodrážna smotánka. Keďže ide o rovnaký dátum, ktorý mal vyhliadnutý Martin Vaculík pre svoje preteky v Žarnovici a iný termín kvôli končiacej sezóne a pretekom Grand Prix v Austrálii nie je možný, musel náš pretekár po dohode s SC Žarnovica Testimoniál presunúť na budúcu sezónu.

„Veľmi ma to mrzí s tou vecou čo sa stala Dracymu. Keďže dali na ten istý termín ako mal byť Testimoniál turnaj v Toruni a ide tam väčšina jazdcov, ktorá mala byť u mňa, musíme to preložiť. Je to správne. Treba podporiť dobrú vec. Liečba a rehabilitácia Dracyho bude veľmi nákladná a treba mu pomôcť. Urobíme ja a klub všetko pre to, aby sa môj Testimoniál odjazdil na budúci rok,“ okomentoval situáciu Martin Vaculík.

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok