Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Martina Vaculíka čaká pokračovanie finálového seriálu SEC

Martina Vaculíka čaká pokračovanie finálového seriálu SEC

V sobotu 15. augusta pokračuje finálová séria Majstrovstiev Európy na plochej dráhe tretím kolom. Mimoriadne sledovaná a prestížna séria putuje do Švédska, kde bude jej dejiskom Kumla. Chýbať tu nebude ani žarnovický pretekár Martin Vaculík, ktorý sa bude snažiť vylepšiť svoje priebežné piate miesto.

Kumla privíta európsku plochodrážnu špičku ako predposledná zastávka finálovou sériou. Preteky, ktoré sú vážnou konkurenciou čo do kvality pre seriál Grand Prix a čo do sledovanosti ho vďaka priamym prenosom cez Eurosport do desiatok krajín predbehli, privedú na štart hneď prvej jazdy nášho reprezentanta Martina Vaculíka. Martin po slabšom úvodnom kole v poľskej Toruni, kde ešte v júni získal päť bodov, ukázal svoje kvality 11. júla v nemeckom Gustrowe, kde za veľkej podpory slovenských fanúšikov, ktorí sem za ním cestovali, získal pekných jedenásť bodov a vyšvihol sa razom z trinásteho miesta na piate v priebežnom poradí šampionátu. Tu stráca na štvrtého Tomasza Golloba len dva body a určite sa bude snažiť vylepšiť si svoje umiestnenie. Šampionát vedie ruská raketa a minuloročný európsky šampión Emil Sajfutdinov s dvojbodovým náskokom pred trojnásobným majstrom sveta Dánom Nicki Pedersenom. 

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk
Text:  Martin Búri 

 

jaddvoj8.JPGvaculdo.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok