Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Tomáš Svitok: Vydarený víkend so smutným koncom

Tomáš Svitok: Vydarený víkend so smutným koncom

Súboje o umiestnenia na stupňoch víťazov v rámci šampionátu Alpe Adria, dve tretie miesta v seriáli IMRC, ale aj veľmi smutný záver víkendu po tragédii v pretekoch Superbikov. To všetko zažil slovenský pretekár Tomáš Svitok na maďarskom okruhu Hungaroring.

Aj počas tohto víkendu Tomáš potvrdil progres v nastavení motocykla, s ktorým sa mu darilo už na predchádzajúcom podujatí v Moste. Po vydarených pretekoch sa teraz tím pripravuje na posledné podujatie sezóny, ktoré sa uskutoční 11.-13. septembra na domácom Slovakia Ringu.

Tomáš Svitok:
„Pre mňa víkend prebiehal zatiaľ najlepšie v tomto roku, znovu sme hneď od začiatku boli stále v prvej päťke, vlastne už v piatok som pokoril svoj osobný rekord ešte z roku 2009, keď som jazdil triedu Superport. V sobotu v kvalifikácii ma čas 1:54 dostal do dobrej nálady, škoda, že v posledných dvoch minútach kvalifikácie sa predo mňa znovu napchali a ja som štartoval zo šiesteho miesta.
Do pretekov som šiel s nadšením a hoci to skončilo šiestym miestom, tak to boli aj tak dobré preteky až na to výrazné teplo, ktoré ma ničilo, veď aj motorka mala stále 105-107 °C.
V nedeľu som s iným nastavením nabehol do kvalifikácie a síce som sa zlepšil len o pár desatiniek sekundy, ale aj to ma posunulo na tretie miesto. Opakovala sa ale sobota, keď sa v samotnom závere predo mňa dostali traja súperi a opäť som štartoval šiesty.
Štart mi vyšiel pekne a letel som dokonca aj na druhom mieste, potom som sa celý čas držal v kontakte s Rotterom, bol som na štvrtej pozícii a dve kola pred koncom som zaútočil, no motorka ma tak nakopla, že som to musel poslať mimo trať a vrátiť sa znovu na 4. miesto a stratu som už nemohol dohnať. Nakoniec z toho bolo štvrté miesto, pekný prídel bodov, navyše v rámci IMRC som bol dvakrát na pódiu, a tak sme po takom víkende mali aj v tíme dobrú náladu. Ale to len do chvíle, kedy sa stalo nešťastie v pretekoch Superbikov. Berta Camleka som si pamätal ešte z čias mojich úplných začiatkov v Alpe Adrii, kedy som obdivoval aký to bol strelec, stále som ho stretával a je hrozná predstava, že ho tam už nikdy neuvidím. Všetkých v tíme nás veľmi bolí táto strata, bude nám chýbať. Vyjadrujem za celý tím našu úprimnú sústrasť jeho rodine.“

Richard Karnok 
Motomedia Agency s.r.o.

 

svitok1.jpgsvitok2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok