Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Juniorský šampionát JIMC Dunajská Streda 27.-28.6.2015

Juniorský šampionát JIMC Dunajská Streda 27.-28.6.2015

Juniorský šampionát pokračoval 27.-28.6.2015 tretím podujatím 6-dielneho seriálu JIMC v Dunajskej Strede za účasti 80 jazdcov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Súčasťou tohto podujatia bol aj český MINI MOTO CUP, ktorý svojou atraktivitou zvýšil úroveň juniorského šampionátu a položil zdravý základ rodiacej sa spolupráce s českým partnerom.

Pri príchode do kartingového areálu v Dunajskej Strede jazdcov v piatok privítalo veterné, ale teplé počasie, ktoré ich sprevádzalo po oba víkendové dni. V sobotu pred meranými tréningami mierne spŕchlo, ale tréningy sa jazdili na suchých pneumatikách. V nedeľu bolo síce pod mrakom, ale preteky sa odjazdili vrátane raňajších Warm Upov na suchej trati.
Príjemným prekvapením bola návšteva prezidenta SMF p. Petra Smižíka, ktorý tiež priaznivo hodnotil úroveň juniorského šampionátu.

Trieda PW 50
V tejto triede sa predstavilo 11 štartujúcich jazdcov, z toho boli traja z Maďarska.
Výborné výkony odviedli všetci štartujúci, no víťazom sa po súčte oboch jázd stal Kevin Farkas, reprezentant Maďarska pred Maťkom Čermákom a tretím Adamom Havlínom. O výkonnostnom napredovaní týchto mladučkých jazdcov niet pochýb, ale treba s nimi i naďalej aktívne pracovať a vštepovať im tie správne návyky techniky jazdy.
Výsledky:
1. Kevin Farkas HU
2. Maťo Čermák SK
3. AdamHavlín SK
4. Bruno Kiss SK
5. Viktor Csemez SK

PW SPECIAL
Tu sa na štart postavili traja jazdci, suverénnym víťazom sa stal minuloročný majster JIMC v triede PW Jakub Maszár.
Výsledky:
1. Jakub Maszár SK
2. Sven Šurina SK
3. Nina Kozubíková SK

MINI GP
V tejto triede vyhral Skaličan Miško Búlik, ktorému vo výkonnostnom raste pomáha účasť a pódiové umiestnenia na nemeckom ADAC Mini Bike Cupe. Druhý v poradí skončil Ondřej Honzák ml. a tretí Jonáš Kocourek. Ďalší Slovák, Žigo Bajcsi, skončil na piatom mieste.
Výsledky:
1. Michal Búlik SK
2. Ondřej Honzák CZ
3. Jonáš Kocourek CZ

MINI GP JUNIOR
Prvenstvo získal Barnabáš Oláh, no Domko Michalovič celkovým tretím miestom potvrdil, že momentálne patrí v tejto triede k ašpirantom na pódiové umiestnenie na každom podujatí. Ďalší slovenský akademik Roman Havlín potvrdil svoje výkonnostné napredovanie celkovým šiestym miestom.
Výsledky:
1. Oláh Barnabás HU
2. Számado Máte HU
3. Dominik Michalovič SK

MINI GP Pro
Suverénne víťazstvo v oboch jazdách získal český pretekár Petr Jadrný pred druhým v poradí Matyášom Konečným a tretím Jirkom Nespěšným, jazdiacim so slovenskou licenciou.
Veľmi dobrý taktický výkon odviedol akademik Peťo Kačaba pred piatym Lukášom Simonom.
Výsledky:
1. Petr Jadrný CZ
2. Matyáš Konečný CZ
3. Jiří Nespěšný CZ/SMF
4. Peter Kačaba SK
5. Lukáš Simon CZ

SCOOTER 50
Víťazstvo vybojoval Ľudo Krušina, ale v prvej jazde skončil druhý za výborne jazdiacim Filipom Havlínom. Tomu sa ušlo po nevydarenej druhej jazde celkové tretie miesto, druhý skončil taktickým a bojovným výkonom Paľko Moravec.
Výsledky:
1. Ľudovít Krušina SK
2. Pavel Moravec SK
3. Filip Havlín SK

SCOOTER 70 Racing
Celkové víťazstvo získal Lukáš Sulo pred Benedikom Szollosim a tretím Denisom Kováčom, ktorému prechod do vyššej triedy výrazne prospel. Po problémoch s technikou sa tentoraz nedarilo minuloročnému vicemajstrovi Lukášovi Há.
Výsledky:
1. Lukáš Sulo SK
2. Benedik Szollosi SK
3. Denis Kováč SK

SCOOTER OPEN
V tejto triede po taktickom boji po štartoch z druhého miesta v oboch jazdách zvíťazil Martin Gudába pred Attilom Gásparom, čím “GUDY” potvrdil aj naďalej svoje originálne majstrovstvo priam neuveriteľnej rýchlosti a ideálnej milimetrovej stopy. Na pódiu ich tretím po solídnom výkone doplnil miestom Boris Korčák.
Výsledky:
1. Martin Gudába SK
2. Attila Gáspar HU
3. Boris Korčák SK

MINI MOTO JUNIOR A
V tejto triede štartovalo 10 jazdcov, výborná prezentácia malých začínajúcich adeptov motocyklového športu v Českej republike aj v triede JUNIOR B, veľmi pekné súboje, solídna úroveň techniky jazdy, disciplína rodičov a výborná spolupráca, to sú aspekty, pre ktoré sa oplatí spolupracovať s českou stranou. Celkové prvenstvo získal Jakub Gurecký, v poradí druhý skončil Filip Novotný a tretím miestom si pódium vybojoval Michal Prokeš.
Výsledky:
1. Jakub Gurecký
2. Filip Novotný
3. Michal Prokeš

MINI MOTO JUNIOR B
Celkové prvenstvo si vybojoval Vojtěch Vyzibla pred Patrikom Cardom.

MINI MOTO JUNIOR OPEN
V tejto triede dominovali slečny a prvenstvo patrí Alexandre Pelikánovej pred druhou Kateřinou Pálkovou a tretím v celkovom poradí bol Filip Řeháček.
Výsledky:
1. Alexandra Pelikánová
2. Kateřina Pálková
3. Filip Řeháček

MINI MOTO SENIOR OPEN 50
Celkové prvenstvo v oboch jazdách vybojovala stálica českého MINIMOTA v podaní Vítka Bromovského, na druhom mieste Seménka Petr a tretie miesto získala Dita Daňhelková.
Výsledky:
1. Vít Bromovský
2. Petr Seménka
3. Dita Daňhelková

Luboš Nemčovič, Motosport Agency:
„V mene promotéra juniorského šampionátu MOTOSPORT AGENCY chcem ešte raz poďakovať všetkým svojim kolegom, kolegyniam, činovníkom SMF, moderátorovi p. Kamilovi Somorovskému, všetkým jazdcom, mechanikom, manažérom svojich teamov a rodičom za úspešný a bezproblémový priebeh podujatia. Osobitná vďaka patrí prezidentovi SMF p. Petrovi Smižíkovi za návštevu a kladné hodnotenie úrovne juniorského šampionátu JIMC 2015.“

Vďaka za možnosť usporiadať toto podujatie patrí partnerom: VEMEX ENERGO, P+K s.r.o., Motospol Nové Zámky, Alam s.r.o., Digital Press a Moto-cup.sk.

Juniorský šampionát JIMC 2015 pokračuje po letnej prestávke ďalším podujatím znovu v Dunajskej Strede 22.-23.8.2015 (smer jazdy-opačne) pod promotérskou taktovkou MOTOSPORT AGENCY.

Zdroj: http://www.moto-cup.sk/mmsr-scooter/juniorsky-sampionat-jimc-dunajska-streda-27-28-6/

 

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG10.JPG13.JPG15.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG26.JPG27.JPG28.JPG34.JPG36.JPG37.JPG39.JPG40.JPG41.JPG42.JPG43.JPG44.JPG45.JPG46.JPG47.JPG48.JPG49.JPG50.JPG51.JPG52.JPG53.JPG54.JPG55.JPG56.JPG57.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok