Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Relly FIM 2016 - prvý krát na Slovensku!

Relly FIM 2016 - prvý krát na Slovensku!

Slovensko sa v roku 2016 stane po prvý krát dejiskom celosvetového stretnutia mototuristov FIM a to v rámci 71.ročníka RELLY FIM. Dejiskom tohto svetového podujatia bude posledný júnový týždeň 2016 mesto Liptovksý Mkuláš a autokamping Liptovský Trnovec.

„Podujatie má tradíciu už od roku 1934. Takéto podujatie sa v našej krajine ešte nikdy nekonalo,“ povedal Albín Božek, viceprezident Slovenskej motocyklovej federácie pre mototuristiku a šprint počas stretnutia s vedením mesta Liptovský Mikuláš a členmi Medzinárodnej motocyklovej federácie FIM, ktorý rok pred podujatím boli pozrieť miesto konania, ktoré vytapovala komisia motutirstiky a šprintu SMF spolu s organizátorom relly Motoklubom Riders Levice.

Organizátori na základe skúseností predpokladajú, že do mesta príde tisícpäťsto až dvetisíc pretekárov. „Sú to skúsení dlhoroční jazdci, mototuristi so svojimi dámami na motorkách,“ zdôraznil Božek. Priaznivci jednej stopy budú týždeň ubytovaní v hoteloch, penziónoch aj stanoch v kempe v Liptovskom Trnovci, odkiaľ budú robiť výjazdy na motorkách či autobusoch po okolitých turistických miestach.

„Relly nesie názov Slovakia Liptov. Liptovský Mikuláš tak bude mať možnosť odprezentovať svoje turistické ťaháky vrátane kultúry, gastronómie a prírodných krás. Očakávam dobrý efekt pre rozvoj turizmu ako v našom meste, tak aj v celom regióne. Veď toľko motoriek sa na jednom mieste na Slovensku asi ešte ani nestretlo,“ poznamenal primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč. 

Mototuristi počas pobytu na Slovensku chystajú spoznať centrum mesta, okolitú prírodu, jaskyne či Jasnú, zavítať by chceli na jeden deň aj do Vysokých Tatier. 

Tohtoročný 70.ročník Relly FIM, na ktorom nebude chýbať ani výprava SMF, sa uskutoční v Holandsku. 

fim_rally_-_vjazdc_na_paradu_narodov_-_cela_vprava_SMF.jpg

Zdroj: SMF / liptov.sme.sk
Foto: SMF


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok