Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Speedway Club Žarnovica pripravuje prvé preteky sezóny

Speedway Club Žarnovica pripravuje prvé preteky sezóny

Už len necelé dva týždne nás delia od prvých pretekov sezóny 2015 na žarnovickej plochej dráhe. Bude nimi stretnutie Slovensko vs. Česká republika. V súčasnosti poznáme predpokladané zostavy, ktoré sľubujú zaujímavú zápletku.

Tento rok si musel slovenský plochodrážny fanúšik trochu počkať na prvé preteky na našej dráhe. No stretnutie medzi Slovenskom a Českou republikou má vždy ten zvláštny náboj a dramatickú zápletku, vďaka čomu sa určite na takéto preteky oplatí počkať.

V týchto dňoch prebieha okrem propagácie podujatia a jeho organizácie aj dolaďovanie detailov okolo nasadenia oboch tímov. V pôvodných plánoch až do včerajšieho dňa bol aj štart Martina Vaculíka v domácom tíme, pre ktorého bol vlastne tento termín prispôsobený (poľská Extraliga má voľný termín). Nakoniec sa však Martin rozhodol štartovať radšej na kvalitne obsadených voľných pretekoch v poľskom Opole a tak dostal jeho miesto v slovenskom tíme vedľa domácich juniorov Patrika Búriho a Michala Tomku a moravských stálic Martina Máleka a Martina Gavendu, navrátilec Fritz Wallner.

Český tím, ktorý pojal žarnovické preteky ako prípravu svojich reprezentantov na Majstrovstvá sveta a Európy, príde do Žarnovice v skutku silnej zostave na čele s top pretekárom Josefom Francom. Okrem neho zatiaľ figuruje na súpiske nášho súpera aj meno Eduard Krčmář, ktorého určite netreba zvlášť predstavovať. Ide totiž o ďalšieho člena minuloročného tímu našich západných susedov v SWC. České farby bude ďalej reprezentovať juniorská špička Zdeněk Holub a Ondřej Smetana. Zmeny v obidvoch zostavách však môžu prísť do posledných chvíľ, keďže predtým na väčšinu pretekárov čaká ešte poriadna porcia pretekov.

Text: Mgr. Martin Búri, SpeedwayClub.sk

plagat_sr_cr02.jpg


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok