Skoč na obsah Skoč na menu
Toto je archívna verzia webstránky smf.sk. Informácie nemusia byť aktálne.

Vydarený úvod seriálu IMRC na Pannoniaringu

Vydarený úvod seriálu IMRC na Pannoniaringu

Mimoriadne vysokú úroveň malo úvodné podujatie medzinárodného motocyklového seriálu International Motorcycle Race Cup (IMRC), ktoré počas uplynulého víkendu zorganizovala slovenská agentúra Slovakia Racing na maďarskom okruhu Pannoniaring. Súčasťou podujatia boli aj národné šampionáty a pohárové preteky Slovenska, Českej republiky a Maďarska, no medzi stovkou štartujúcich jazdcov boli jazdci celkovo až z ôsmich krajín Európy.

Hneď na úvod potešila vysoká športová úroveň pretekov vo všetkých triedach, ale aj organizačné zabezpečenie, pričom v agentúre Slovakia Racing mysleli nielen na prítomných jazdcov, ktorí sa mohli spoľahnúť na množstvo jazdenia, finančné odmeny za umiestnenia, občerstvenie a ďalšie bonusy, ale na svoje si mohli prísť aj fanúšikovia, ktorí sa priamo pretekov zúčastniť nemohli. Na internetovej stránke organizátorov bol totiž k dispozícii Live Timing a okamžite po každej jazde zverejňované výsledky, čo v našich končinách doteraz nebolo bežným javom a poznali sme to predovšetkým z podujatí svetových šampionátov. Dobrou správou je, že rovnako tomu bude aj na ostatných tohtoročných podujatiach, kedy sa seriál IMRC uskutoční v rámci medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktorého promotérom je rovnako agentúra Slovakia Racing.

Na pretekárov čakalo počas víkendu dvoje pretekov, len triedy 125 a Moto3 absolvovali svoje jediné preteky už v sobotu. Rovnako aj pohárové triedy IMRC Cupu, tie sa však na štarte predstavili v nedeľu. V triede 125 SPvyšiel zo súboja o prvenstvo úspešnejšie český pretekár Radek Lamich, keď dokázal poraziť krajana Mareka Vránu. Na treťom mieste skončil slovenský jazdec Filip Haranta, ktorý si tak pripísal plný počet bodov do hodnotenia slovenských majstrovstiev.

V triede Superstock 600 si víťazstva v oboch pretekoch po bratsky rozdelili domáci maďarskí jazdci Alen Györfi a David Juhász, naopak smutne sa začala nová sezóna pre slovenského pretekára Tomáša Svitka, jazdca Slovakia Racing Teamu, ktorý po oba razy doplatil na technické problémy svojho motocykla a cieľ pretekov nevidel ani v sobotu ani v nedeľu. V silnejšej triede Supersport v sobotu s istotou zvíťazil Maďar János Chrobák, no v nedeľu sa mu doslova na štartovej čiare porúchala spojka a po následnej oprave stihol preteky dokončiť už len so stratou jedného kola. To využil v sobotu druhý, Igro Kaláb z ČR, ktorý v nedeľu suverénne zvíťazil a z Maďarska si odviezol aj plný počet bodov do hodnotenia českého šampionátu. Aj do slovenských majstrovstiev nazbieral plný počet bodov český jazdec, Dominik Jůda, ktorý ale štartuje so slovenskou licenciou.

Suverénom oboch pretekov triedySuperstock 1000 bol poľský pretekár Marek Szkopek, no rovnako úspešne si na dráhe počínal aj jeho brat, Pawel Szkopek, ktorý pre zmenu ovládol kráľovskú triedu Superbikov. Jemu po oba dni sekundoval slovenský pretekár Vladimír Ruža, ktorý si tak zároveň odniesol plný počet bodov do tabuľky Majstrovstiev Slovenska. V hodnotení českého šampionátu sa o víťazstvá podelili David Ouředníček a Tomáš Zajíc.

V pohárových triedach IMRC -600 a +600 sa body rátali nielen do medzinárodnej tabuľky, ale aj do Slovenského pohára, Czech Open a zároveň Česko-slovenského pohára, ktorý sa organizátori tento rok rozhodli vypísať na počesť spoločnej bohatej histórie česko-slovenského šampionátu. Ten sa jazdil v rokoch 1954-1993 a vzišlo z neho mnoho slávnych mien, ktoré preslávili našu spoločnú históriu aj na Majstrovstvách sveta. Celkovo na Pannoniaringu zvíťazil v triede -600 Dominik Jůda, v silnejšej triede bol najrýchlejší Poliak Zbigniew Jedrzejek.

Kompletné výsledky podujatia nájdete na tomto odkaze…

 

Peter Šurina, riaditeľ agentúry Slovakia Racing:
„Máme za sebou krásne podujatie a za to chcem poďakovať predovšetkým zúčastneným jazdcom. Po športovej stránke boli preteky mimoriadne vydarené, o čom svedčia aj na úvod sezóny prekvapivé časy jazdcov a to aj napriek nie práve ideálnym poveternostným podmienkam. Som prekvapený z veľkého množstva zúčastnených pretekárov, toľko sa ich na samostatnom podujatí IMRC doteraz ešte nezišlo a pre našu agentúru je to nielen odmena, ale aj uistenie o správnosti cesty tohto seriálu určeného pre jazdcov z krajín V4. Potvrdilo sa nám, že sme za predchádzajúce dva roky aj v tejto nie priaznivej dobe dokázali vybudovať seriál, ktorý si získal popularitu motorkárov a pevné miesto v medzinárodnom kalendári motocyklových podujatí. Mám veľkú radosť z príchodu zahraničných jazdcov, pre ktorých je seriál IMRC mimoriadne lákavý, potešujúci je aj vznik nových tímov, ako napríklad českého Extéria Racing tímu, ale na mieste sme radi videli aj poľský tím BMW Sikora Motorsport. Okrem u nás už tradičného finančného odmeňovania jazdcov a ďalších výhod, sme pozdvihli úroveň informovania, keď na internete zverejňujeme naživo výsledky a pokračovať s tým budeme počas celej sezóny aj v Alpe Adrii, kde táto v súčasnosti dôležitá súčasť informovania doteraz veľmi chýbala. Na záver môžem vyjadriť spokojnosť s uplynulým víkendom, bol to rozhodne vydarený štart do novej pretekárskej sezóny.“

Ďalšie podujatie seriálu IMRC sa uskutoční 29.-31. 5. spolu s pretekmi šampionátu Alpe Adria opäť na Pannoniaringu. Spomenutý Alpsko-jadranský šampionát absolvuje svoju tohtoročnú premiéru o dva týždne skôr, 15.-17. 5., na talianskom okruhu Adria International Raceway.

Tlačová správa Slovakia Racing
Foto: Richard Karnok

 

04b.jpg04j.jpg19xx.jpg52.jpgDSC_0211.jpgDominik_Juda.jpgVladimir_Ruza1.jpg154.jpg16a.jpg22.jpg25m.jpg42.jpg44b.jpg54b.jpg92k.jpgRadek_Lamich.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok